Джонсон: НАТО і принцип «відкритих дверей» – це не про Росію, а про мир і стабільність
Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на пресконференції у Брюсселі за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Коли впала Берлінська стіна, народи Європи чітко зазначили, що хочуть, аби їхня свобода й безпека були безумовно пов’язані між собою. Саме тому НАТО погодилося, що будь-яка країна має бути вільною у виборі безпекових альянсів. Ми не маємо погоджуватися з будь-якими спробами повернутися в часи, коли доля країн вирішувалась за їхніми спинами волею «великих сил». Це не стосується лише Росії. Саме по собі НАТО - це не про Росію. Це – про дотримання основоположних принципів Альянсу, який, імовірно, більше за будь-які інші інституції несе стабільність, мир та заможність для всього світу», - наголосив Джонсон.
Він нагадав, що зобов’язання Великої Британії у вимірі європейської безпеки є безумовними та непорушними. Країна має найбільший оборонний бюджет у Європі та другий за розміром у НАТО, виділяє найбільше сил для участі у передовій присутності Альянсу. Сьогодні Велика Британія погодила з керівництвом Альянсу новий пакет підтримки оборонних спроможностей НАТО, включаючи надання більшої кількості військовослужбовців, кораблів і літаків.
«Польща і Литва – це країни, населення яких щодня відчуває небезпеку, загрозу, що йде просто за межами їхніх кордонів. Це країни, погляди та голоси яких мають бути в центрі будь-яких наших дискусій. Ми маємо міцно стояти на фундаментальних принципах, що визначають сутність нашого Альянсу. Водночас поєднання потужної політики стримування із "терплячою" дипломатією може допомогти у пошуку виходу з кризи. Ставки дуже високі, і це дуже небезпечний момент. Ставка – це правила, що захищають будь-яку країну, як велику, так і малу», - заявив Джонсон.
Як повідомляв Укрінформ, НАТО і США передали Росії письмову відповідь на проєкти договорів про «гарантії безпеки», що були представлені російською стороною у грудні минулого року. Вони відкинули ультимативні вимоги Кремля відмовитися від політики «відкритих дверей» НАТО та від присутності в сусідніх з Росією країнах.
Фото: РА