Моравецький заявляє, що санкції не діють - росія «пристосувалася»
Про це він заявив на пресконференції у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.
На думку глави польського уряду, росія значною мірою "пристосувалася" до запроваджених санкцій і може їх ігнорувати.
“Cанкції, які введені наразі, не діють”, - наголосив Моравецький.
Він нагадав, що кілька днів тому, після викриття злочину, скоєного росіянами проти мирних жителів Бучі, посли, які займаються економічними справами та санкціями, схвалили “дуже радикальні санкції”.
Проте відкладення на чотири місяці введення у дію заборони на купівлю на російське вугілля "дуже розчаровує", зазначив прем'єр-міністр Польщі.
“Відстрочення на чотири місяці означає, що практично лише в серпні ми можемо розраховувати на повне блокування російського вугілля. Тоді як вугілля можна замінити набагато швидше”, – сказав Моравецький.
Стосовно питання щодо ембарго на російську нафту він зазначив, що якщо хтось вагається з приводу радикальних санкцій проти рф і хоче надалі купувати цю нафту, то на неї потрібно накласти додаткове мито. Відтак не буде дешевої нафти з росії.
“Тому я ще раз закликаю наймогутніші столиці ЄС діяти швидко. Треба запровадити санкції, які будуть мати вирішальний вплив на стан російської економіки”, – підкреслив Моравецький.
Він наголосив, що необхідно припинити війну рф проти України та покласти край злочинам росіян.
“Нехай політика інтересів не домінує над політикою совісті", - резюмував Моравецький.
Як повідомлялося, Європейський Союз ухвалив п’ятий пакет санкцій проти росії, який містить заборону на купівлю російського вугілля; це обмеження запрацює з серпня.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет, авіабомб.
США, ЄС та інші країни ввели та продовжують запроваджувати санкції проти росії.
Фото: РАР