У день перемоги над нацизмом понад 50 країн засудили спроби рф спотворити історію
Як передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, у «Заяві з нагоди 77-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі» наголошується, що ООН була створена для того, щоб врятувати майбутні покоління від лихоліть війни.
«Тривожно, що сьогодні в Європу повернулася повномасштабна війна та зумовлена нею гуманітарна катастрофа», - зазначають автори.
24 лютого 2022 року, коли рф розпочала нову хвилю агресії проти України, «реалії на місцях воскресили спогади про звірства часів Другої світової війни», а наслідки вторгнення «виявилися жахливими не лише для народу України, а й для людей у всьому світі», ідеться в документі.
Автори заяви рішуче засуджують порушення суверенітету та територіальної цілісності України, будь-які напади на цивільне населення та цивільні об'єкти.
«На цьому фоні ми є свідками цинічних спроб привласнити та використати пам'ять про перемогу над нацизмом для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну. Ми рішуче відкидаємо зусилля росії щодо спотворення історії у своїх політичних цілях для просування брехливого наративу та дезінформації про сусідні країни, зокрема розпалювання ненависті шляхом навішування на інших ярликів «неофашистів» і «неонацистів», - ідеться в документі.
Країни-підписанти зазначають, що верховенство закону не може бути замінено верховенством сили і що необхідно «протистояти будь-яким спробам силою змінити міжнародно визнані межі суверенних держав – урок, який засвоїли з історії Другої світової війни».
Заяву, яку ініціювала Україна, підписали, зокрема, усі країни Євросоюзу, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Нова Зеландія, Південна Корея, США, Туреччина.