Моравецький закликав ізолювати путіна, а не «зберегти йому обличчя»
На цьому під час виступу в рамках конференції Strategic Ark ("Стратегічний ковчег") у Польському інституті міжнародних справ (PISM) у Варшаві заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає кореспондент Укрінформу.
Моравецький підкреслив, що трагедія цивільного населення в Бучі чи Маріуполі й останні події в Україні повинні всіх розбудити від летаргічного сну і відкинути колишні омани.
Він звернув увагу, що на міжнародній арені спостерігаються спроби "зберегти обличчя" путіну.
"Але як можна пробувати врятувати або зберегти те, що насправді було повністю втрачено?" – наголосив польський прем’єр.
За його словами, зараз є привід добре зрозуміти динаміку імперіалізму і тоталітаризму в росії. Це також слушний момент поглянути на себе у дзеркало і подумати про свою ідентичність.
Він зауважив, що в 1920 році Варшавська битва (між поляками, за підтримки військ УНР, і більшовиками) сформувала світовий лад на 20 років. "Зараз ведеться битва за Україну, і вона, можливо, визначатиме майбутнє на кілька століть", – наголосив Моравецький.
Парадоксом цієї війни він назвав те, що якщо Україна переможе, то це буде, насамперед, її перемога. "Натомість якщо вона програє, то це буде поразка нас усіх і кінець того світу, який ми знаємо", – констатував польський політик.
"Тому, я закликаю до ізоляції російського президента. Так, дипломатія вимагає діалогу, але не ведуться переговори з терористами. Злочинців необхідно засудити, а ідеологію "русского міра" – подолати і викорінити", – наголосив Моравецький.
На переконання польського прем’єра, "не достатньо буде виграти війну, потрібно буде не програти і не втратити мир". Він додав, що західний світ повинен спільно вирішити, що росія вже ніколи не загрожуватиме миру в Європі. Натомість ціну за збереження миру повинні також будуть заплатити країни з-за меж ЄС та НАТО.
Глава польського уряду підкреслив, що спільним досягненням має бути перемога над націоналізмом і колоніалізмом.
Моравецький нагадав, що колись, під час воєнного стану в Польщі (1981-1983 рр.), усі говорили, що немає свободи без солідарності. "Сьогодні треба сказати, що немає Заходу без вільної і переможної України", – констатував глава польського уряду.
Росія 24 лютого розпочала широкомасштабну війну проти України.
Фото: РАР