Канада заборонить більшість одноразового пластику
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявили у міністерстві навколишнього середовища Канади.
Зазначається, що під заборону потраплять одноразові пластикові пакети, столові прибори, соломинки, палички для перемішування, контейнери для їжі, кільця для скріплення бляшанок та ряд інших виробів.
“Заборона на виробництво та імпорт цього шкідливого одноразового пластику, не враховуючи кількох винятків для специфічних випадків, набуде чинності у грудні 2022. Аби дати бізнесам у Канаді достатньо часу для переходу та вичерпання наявних запасів, продаж цих товарів буде заборонено з грудня 2023”, - йдеться у поширеному повідомленні.
Крім того, до кінця 2025-го року Канада першою у світі заборонить експорт одноразового пластику.
“За приблизними підрахунками, упродовж наступного десятиріччя, ця заборона на шкідливий одноразовий пластик дозволить позбутися 1,3 млн тонн пластику, який важко переробити, а також 22 тис. тонн пластикових відходів, що співставно із мільйоном заповнених сміттєвих пакетів”, - зазначили у відомстві.
Додамо, що у Канаді щороку продукується 3 млн тонн пластикових відходів, з яких переробляється лише 9%. Більшість пластику опиняється на звалищах, а близько 29 тис. тонн потрапляє в природне середовище. Канадці щорічно використовують до 15 млрд пластикових пакетів та 57 млн питних соломинок, які дуже шкодять екології.