США і ще чотири країни створили союз для протистояння Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні
Як передає Укрінформ, про це повідомили у Білому домі.
«Ця нова ініціатива ґрунтується на нашій давній прихильності до регіону. Австралія та Нова Зеландія є регіоном і членами Форуму тихоокеанських островів; Японія, Велика Британія та Сполучені Штати є засновниками Dialogue Partners. Наші країни підтримують тісні міжнародні зв’язки з тихоокеанськими островами та є давніми партнерами у розвитку, що відображено в нашій сукупній допомозі розвитку регіону в розмірі 2,1 мільярда доларів», - йдеться у заяві.
PBP прагнутиме підтримувати тихоокеанський регіоналізм і зміцнювати економічні зв’язки між тихоокеанськими островами та рештою світу.
Як повідомляє Reuters, в адміністрації Байдена пообіцяли виділити більше ресурсів для Індо-Тихоокеанського регіону, оскільки Китай хоче посилити економічні, військові та поліцейські зв’язки з тихоокеанськими острівними державами, які прагнуть іноземних інвестицій.
Як повідомляє FT, інші країни, включно з Південною Кореєю, Канадою та Німеччиною, також виявили інтерес до ініціативи. Франція приєдналася до переговорів у Вашингтоні, але поки відклала участь у схемі.
PBP створили через кілька місяців після того, як США, Австралія та Нова Зеландія висловили стурбованість зростанням впливу Пекіна в Тихому океані після витоку пакту про безпеку між Китаєм і Соломоновими островами. Пакт викликав занепокоєння, що Китай може побудувати військово-морську базу в районі, який знаходиться ближче до Канберри та Гаваїв, ніж Пекін, що надало би китайським військовим набагато більші можливості для проєктування військової потужності в Тихому океані.