Пращури людини з печер у ПАР жили на мільйон років раніше, ніж вважалося - CNN
Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.
Досліджені нещодавно рештки належать австралопітекам, що жили, як раніше гадали? 2–2,6 млн років тому. Дослідники використали нову технологію для вивчення відкладень. Нинішні відкриття щодо печер, які є частиною об’єкта спадщини ЮНЕСКО «Колиска людства», допомагають встановити нові деталі еволюції людини.
Для датування печерних відкладень учені використали метод дослідження космогенних нуклідів - рідкісних радіоактивних ізотопів, які утворюються під впливом космічних променів, - алюмінія-26 і берилія-10. Обидва містяться у кварці. Алюміній-26 утворюється, коли мінерал піддається впливу космічних променів, перебуваючи лише на поверхні землі. Радіоактивний розпад цього ізотопу вказує нас час, коли кристали були «поховані» в печерах, потрапивши туди разом зі скам'янілостями.
Таким чином дослідники визначили, що всі відкладення в печерах, зокрема й скам'янілості австралопітеків, датуються віком від 3,4 до 3,6 млн років. Тепер вони більш як на мільйон років старші від інших виявлених в Африці решток предків людини.
Першу скам'янілість австралопітека у Стеркфонтейні було знайдено в 1936 році. Відтоді там було виявлено сотні зразків.
Фото: CNN