Франція прийме судно Ocean Viking з 234 мігрантами на борту
Про це сьогодні на брифінгу у Парижі заявив міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен, передає кореспондент Укрінформу.
“Нова італійська влада зробила незрозумілий вибір не відповідати на численні запити про допомогу, надіслані судном останніми днями, навіть попри те, що воно без будь-яких сумнівів перебувало в італійській пошуково-рятувальній зоні”, - наголосив французький міністр.
За його словами, з точки зору міжнародного та морського права, саме Італія мала негайно прийняти це судно. Дарманен зазначив, що Франція разом з європейськими партнерами останніми днями одностайно намагалися привернути до цього увагу італійського уряду та спонукати його дотримуватись міжнародного права та своїх зобов’язань.
“Зіткнувшись із цією ситуацією, французька влада прийняла рішення, у винятковому порядку, погодитися з неприйнятною поведінкою італійського уряду та запросити корабель увійти до військового порту Тулон. Він має прибути туди цієї п’ятниці, 11 листопада, на початку ранку”, - зазначив міністр.
За його словами, після прибуття судна будуть вжиті всі заходи для надання необхідної санітарної та медичної допомоги його пасажирам, для безпекової перевірки та розгляду заявок на проживання та притулок на національній території Франції. “Особи, які не мають права на перебування та притулок на нашій території, без затримки підлягатимуть процедурі висилки”, - додав він.
При цьому Дарманен зазначив, що Франція - не єдина, хто візьме до себе пасажирів з цього борту, і що вона може розраховувати на підтримку європейських партнерів.
Зокрема, за його словами, Німеччина також зобов’язується розмістити на своїй території частину пасажирів Ocean Viking. “Інші європейські країни, яким ми також вдячні, зараз інформують нас про кількість людей, яку вони бажають прийняти на свою землю”, - додав Дарманен.
Також він нагадав, що механізм солідарності було запроваджено, в тому числі разом з Італією, під час головування Франції в ЄС для вирішення подібних ситуацій. Він передбачає, зокрема, розміщення біженців у європейських країнах першого в’їзду, що відповідає нормам міжнародного та морського права.
Він зазначив, що згідно з цими правилами, Італія є першою, хто має прийняти 3500 біженців до літа 2023 року.
За його словами, найближчими годинами Франція вживе заходів щодо посилення контролю на своїх внутрішніх кордонах з Італією, а також розгляне всі наслідки італійської позиції щодо інших аспектів двосторонніх відносин. Також найближчими днями Франція організує зустріч з Європейською Комісією та Німеччиною, щоб розглянути наслідки італійської позиції щодо рятувальних дій у Середземному морі.
Як повідомлялося, корабель Ocean Viking неурядової організації SOS Méditerranée з 234 мігрантами на борту, серед яких 57 дітей, 20 днів чекав на причалювання в Європі. Європейські норми полягають в тому, що човен може причалити до найближчого порту, в даному випадку італійського. Але Італія відмовилася його прийняти.
У четвер зранку Франція заявила про медичну евакуацію чотирьох пасажирів з цього корабля - трьох мігрантів, які перебувають у важкому стані, та особи, яка їх супроводжувала.