Влада Ірану обіцяє переглянути закон про обов’язкове носіння хіджабу
Про це повідомляє The Guardian із посиланням на заяву генерального прокурора Ірану Мохаммада Джафара Монтазері, передає Укрінформ.
«Парламент і органи судової влади працюють над питанням змін до відповідного закону», - заявив Монтазері, не уточнивши, що може бути змінено в законі двома органами, які контролюються консерваторами-ісламістами.
За словами генпрокурора, робоча група із внесення змін до закону вже провела кілька зустрічей і принципове рішення з цього питання може бути ухвалене за два-три тижні.
У повідомленні також наводяться слова президента Ірану Ібрагіма Раїсі, який 3 грудня під час телевізійного виступу заявив, що республіканські та ісламські засади життя в Ірані закріплені конституційно, проте «деякі норми й вимоги конституції можуть трактуватися гнучкіше».
Обов’язкове носіння жінками хустки-хіджабу запроваджено в Ірані з квітня 1983 року, через чотири роки після Ісламської революції, і досі залишається дуже чутливим питанням у країні, де консерватори наполягають, що це має бути обов’язковим, а реформісти хочуть залишити це на вибір громадян.
У липні цього року президент Раїсі, ультраконсерватор, закликав мобілізувати «всі державні інституції для виконання закону про хустки», а Союз ісламської народної партії Ірану, головна реформістська політсила країни, у вересні виступила з вимогою скасувати закон про обов’язкове носіння хіджабу.
Як повідомляв Укрінформ, масштабні протести в Ірані, які тривають до сьогодні, спалахнули 16 вересня на північному заході країни під час похорону 22-річної курдської жінки Махси Аміні, яку напередодні затримала іранська поліція моралі через «неправильно» одягнутий хіджаб. Того ж дня її доставили до лікарні в стані коми, а через два дні вона померла від внутрішніх травм.
24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані.