У Франції — загальний страйк проти пенсійної реформи
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на RFI.
Зазначається, що всі вісім провідних профспілкових об'єднань Франції оголосили про намір приєднатися до загальнонаціонального протесту проти запропонованих владою заходів.
На протест вийшли залізничники, енергетики, вчителі та вихователі дитсадків, студенти, а також профспілка поліції.
Очікується, що до страйку в усій Франції долучаться 550-750 тисяч демонстрантів, із них в одному Парижі - 50-80 тисяч осіб. Глобально ж профспілки ставлять перед собою завдання повторити результат страйків 1995 року проти так званого "плану Жюппе" - пакета реформ, запропонованих прем'єр-міністром Аленом Жюппе. 1995 року в марші проти "плану Жюппе" взяли участь щонайменше 2 млн осіб, і уряд відмовився від плану реформ.
У Парижі марш протестувальників розпочнеться на площі Республіки о 14 годині за місцевим часом, колона рушить у бік площі Нації.
Повідомлялося про те, що на заходах 19 січня очікується присутність 400-600 представників руху жовтих жилетів і 200-400 учасників радикальних ультралівих рухів, які можуть спровокувати інциденти під час мітингів і маршів. Серед міст, де це найімовірніше, вказують Париж, Ренн, Нант, Лімож і Брест.
Як заявив міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен, безпеку на протестних акціях забезпечуватимуть понад 10 тисяч поліцейських і жандармів, із них 3500 - у Парижі.
За даними залізничного управління SNCF, більшість поїздів по Франції скасовано, зокрема деякі міжнародні рейси. Також скасовано близько 20% рейсів із паризького аеропорту Орлі, а авіакомпанії попереджають про затримки, пише АР.
Як повідомлялося, 10 січня прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, який передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років і прискорене - вже до 2027 року - збільшення до 43 років трудового стажу, необхідного для отримання пенсії в повному обсязі, без відрахувань.
Ще 2020 року президент Емманюель Макрон мав намір провести у Франції пенсійну реформу, до того ж вельми радикальну - з уніфікацією складної системи з 42 різних режимів, переходом на систему пенсійних балів і заходами, які б заохочували французів працювати щонайменше до 64 років і довше. Підготовка реформи супроводжувалася демонстраціями протесту і страйками (зокрема рекордним страйком транспортників), пандемія ковіду, що почалася згодом, змусила президента відмовитися від планів радикальної перебудови пенсійної системи.
Фото: Getty Images