Берлін і Париж запропонували концепцію нормалізації відносин Сербії з Косовом — Вучич погодився
Про це повідомляє сербське видання N1, передає Укрінформ.
«Ми готові прийняти концепцію і працювати над реалізацією запропонованої угоди», - заявив Вучич, додавши, що найближчим часом проведе консультації з членами уряду, парламенту та впливовими громадськими організаціями.
За його словами, під час переговорів він висловив «занепокоєння і застереження щодо одного важливого питання, однієї дуже важливої речі», однак про що саме йдеться, президент Сербії не уточнив.
Вучич також назвав нинішні переговори дуже важкими, "можливо найважчими з усіх, які проводились досі".
«Ми згодні з тим, що заморожений конфлікт не є рішенням, і якщо є заморожений конфлікт, лише питання часу, коли хтось безвідповідальний його розморозить та знищить мир і стабільність усіх Західних Балкан», - сказав він.
Прездент Сербії зауважив, що під час переговорів йому були окреслені проблеми та виклики, які постануть перед Сербією у разі відмови від запропонованого плану, тож він звернувся до спецпредставника ЄС із діалогу між Белградом та Приштиною Мирослава Лайчака та інших західних партнерів із проханням «допомогти подолати турбулентність».
«Попереду в нас нелегкі дні й багато важких рішень. Єдине, я можу сказати, що я дійсно зробив усе можливе, щоб захистити інтереси Сербії, і буду продовжувати робити це принаймні ще деякий час», - сказав сербський лідер.
Як повідомлялося, напруженість у відносинах між Сербією та Косовом різко зросла в серпні 2022 року після того, як косовська влада намагалася змусити сербську меншину перейти на автомобільні номери та особисті документи, видані косовським урядом, а не сербським.
Наприкінці грудня косовські серби звели барикади навколо міста Митровиця на півночі Косова, а Белград підвищив бойову готовність сербських сил безпеки та направив запит до Командування контингенту НАТО в Косові (KFOR) про направлення до 1000 військовослужбовців сербської армії та поліції в Косово для захисту місцевих сербів.
У KFOR запит Сербії відхилили, а на початку січня підрозділи контингенту KFOR завершили демонтаж барикад, зведених на автошляхах під час заворушень на півночі Косова.