Швеція сподівається на швидку ратифікацію членства в НАТО у парламентах Туреччини та Угорщини
Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми працюємо над тим, щоб прискорити ратифікацію двома країнами, що залишаються, – Туреччиною й Угорщиною. Ми відчуваємо багато підтримки від колег з нашої спільної, у майбутньому, родини НАТО. Дуже багато країн протягом минулих 24 годин зазначили, що вони сподіваються бачити швидку ратифікацію та входження Швеції. Серед них – президент Сполучених Штатів, який вчора сказав, що хоче бачити ратифікацію від Туреччини й Угорщини якомога швидше», – зазначив міністр закордонних справ Швеції.
Він повідомив, що вже провів двосторонню зустріч з представником Туреччини і планує сьогодні зустрітися з угорським колегою.
«Ми переконані, що зробили все, що мали зробити за Меморандумом, що був підписаний під час саміту НАТО в Мадриді минулого року. Ми також переконані, що прийшов час для парламенту Туреччини розпочати процес ратифікації», – наголосив Більстрем.
Шведський дипломат зауважив, що певні законодавчі положення, що є важливими для Туреччини, набудуть чинності у Швеції з 1 червня, включаючи ті, що забороняють на території Швеції будь-яку активність або фінансування, що можуть бути пов’язані із терористичною діяльністю.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо ставлення до більш рішучої зовнішньої політики Китаю, він зауважив, що Шведське головування в ЄС 14 травня ініціює проведення у Стокгольмі зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС із колегами з країн Індо-Тихоокеанського регіону.
«Під час цієї зустрічі, я переконаний, Китай буде однією з тем для обговорення, тож ми зможемо знайти спільну позицію. Для Європейського Союзу є важливим розуміти напругу, яка зараз наростає в Індо-Тихоокеанському регіоні, але також можливості для співробітництва між ЄС та країнами цього регіону», – сказав керівник зовнішньополітичного відомства Швеції.
Як повідомлялося, 5 квітня в Брюсселі триває дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Сьогодні вони зустрінуться з дипломатичними представниками країн Азійсько-Тихоокеанського регіону – Австралії, Японії, Нової Зеландії й Південної Кореї.Фото: picture-alliance/D. Kalker