Байден про підхід G7 до відносин із Китаєм: Ми хочемо зменшити ризики, а не від’єднатися
Про це на пресконференції за підсумками саміту G7 заявив президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо спільний підхід щодо Китаю, підтриманий усіма союзниками: ми не хочемо від’єднатися від Китаю, а хочемо зменшити ризик і диверсифікувати наші відносини з Китаєм. Це означає диверсифікувати наші ланцюжки постачання і не залежати від однієї країни», - сказав Байден.
За його словами, також йдеться про посилення економічної і фінансової безпеки та кращу захищеність каналів постачання товарів, які мають критичне значення для безпеки країн-партнерів.
Крім того, за словами американського лідера, досягнуто домовленості про спільну політику в питаннях реагування на територіальні претензії Пекіна до своїх сусідів.
«Ми всі погодилися, що ніяка країна, ні Японія, ні Китай, ні Тайвань не можуть самостійно в односторонньому порядку проголошувати чи робити якісь дії стосовно тієї чи іншої території», - наголосив президент США.
За його словами, союзники не мають наміру вказувати Китаю, що робити, а що не робити, але попереджають про неприпустимість односторонніх спроб здійснити зміни із застосуванням сили.
«Ми чітко кажемо, що не можна змінювати статус-кво, в тому числі, й Тайвань не може в односторонньому порядку проголосити незалежність. Але ми також чітко заявляємо про готовність захистити Тайвань. Якщо будуть якість кроки в односторонньому порядку, то на це буде відповідь», - зазначив Байден.
При цьому він не виключив, що в разі спроби Китаю силою встановити контроль над Тайванем чи будь-якою іншою територією, «може бути збройний конфлікт між Китаєм і Сполученими Штатами й «четвіркою» QUAD (Австралія, Індія, США і Японія – ред.)».
«Ми зробимо все для того, щоб нинішній статус-кво залишався таким, як він є тепер», - наголосив американський президент.
Як повідомляв Укрінформ, президентка Тайваню Цай Інвень пообіцяла підтримувати статус-кво миру і стабільності в Тайванській протоці на тлі високої напруженості у відносинах з Китаєм.
Фото: The White House