У Китаї до кінця року запрацює найбільша в світі система раннього попередження про землетруси
Як передає Укрінформ із посиланням на CGTN, про це заявив керівник Управління попередження землетрусів Китаю (CEA) Мінь Іжень.
Він розповів, що Китай створює систему раннього попередження про землетруси з 1990-х років і почав її будівництво в кількох регіонах із високим ризиком у 2018 році. Система миттєво реагує на найменші ознаки зміни сейсмічної активності та попереджає місцевих жителів про ймовірні землетруси впродовж хвилини зі зворотним відліком секунд.
За словами Міня, китайська розробка є найбільшою і найсучаснішою в світі системою раннього попередження про землетруси, здатною скоротити час на інформування про небезпеку з хвилини до кількох секунд від початку підземних поштовхів.
Згідно з опублікованими у 2002 році результатами наукових досліджень, попередження про землетрус за три секунди до поштовху може врятувати 14 відсотків жертв, при попередженні за 10 секунд можна врятувати 39 відсотків жертв, а за 20 секунд можуть зберегти життя 63 відсотки жертв.
Передбачається, що після остаточного введення в експлуатацію ця система надсилатиме сповіщення про небезпеку через різні пристрої, включаючи телевізори, мобільні телефони, радіотрансляції та інші термінали попередження, що дозволить істотно пом’якшити руйнівні наслідки землетрусів у Китаї.
Як повідомляв Укрінформ, землетрус магнітудою 4,9 стався на півдні Гаїті вранці у вівторок, забравши життя щонайменше трьох людей і завдавши поранень ще декільком особам.