«Міграційна криза Лукашенка» не похитне європейську солідарність - фон дер Ляєн
Про це сьогодні у Брюсселі перед переговорами із новопризначеною керівницею уряду Латвії, прем’єр-міністром Евікою Сілінею, заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми бачимо цинічні та нелюдські спроби режиму в Білорусі використовувати мігрантів (як зброю – ред.), з продовжуємо стояти поряд з вами у повній солідарності. За минулі роки ми розгорнули у цьому регіоні спроможності Frontex (Європейське агентство з охорони кордонів – ред.), та виділили 63 мільйони євро додаткового фінансування для спостереження на кордонах. Ми продовжуємо проводити уважний моніторинг ситуації на кордоні», - наголосила президент Європейської Комісії.
Вона зауважила, що гібридні атаки проти країн-членів ЄС, які здійснюються, зокрема, режимом Лукашенка, лише підкреслюють необхідність досягнення швидкої політичної згоди між національними урядами, принаймні, з двох ключових позицій. Перша стосується прийняття нового Пакту з міграції та притулку, який є ключем для запровадження спільних правил в усьому ЄС. Друга позиція – це підтримка пропозицій з перегляду багаторічного бюджету ЄС, який, серед іншого, включає додаткове фінансування для розв'язання проблем з міграцією.
За словами Урсули фон дер Ляєн, розгляд цих тем буде ключовим питанням наступних зустрічей на вищому рівні, включаючи наступний форум Європейської політичної спільноти, неформального саміту ЄС в іспанській Гранаді, і після цього – в ході формальної зустрічі Європейської ради у Брюсселі.
Піку позицію керівниці Єврокомісії підтримала прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня.
«Гібридні атаки Лукашенка на східні кордони Європейського Союзу є частиною ширшої політики з дестабілізації в нашому регіоні. Це вимагає чіткої реакції зі сторони ЄС. Нашою відповіддю на всі згадані виклики має бути сильніший та більш стійкий Європейський Союз», - заявила Евіка Сіліня.
Як повідомляв Укрінформ, протягом кількох місяців прикордонні служби Латвії фіксують зростання спроб нелегального перетину державного кордону зі сторони Білорусі, кількість яких сягає до тисячі на тиждень. У вересні, за рішенням уряду країни, з шести КПП на кордоні з Білоруссю залишався відкритим лише один пункт перетину кордону - Патернієки. Решту КПП довелося закрити з метою забезпечення недоторканності державного кордону Латвії та для зниження загрози державній безпеці у зв'язку з нелегальною міграцією.