Американські сенатори розкритикували розділення пакета допомоги Україні та Ізраїлю
Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ.
Республіканська більшість Палати представників внесла окремий законопроєкт із допомогою Ізраїлю на $14,3 млрд - всупереч масштабній ініціативі Білого дому на $106 млрд, що передбачала допомогу Україні.
Пакет поєднує в собі фінансування для Ізраїлю та України, але включає і гроші для посилення конкуренції з Китаєм в Індо-Тихоокеанському регіоні, гарантування безпеки вздовж кордону США з Мексикою.
Провідний демократ Сенату Чак Шумер заявив, що республіканський законопроєкт буде «мертвим» після того, як прибуде до верхньої палати, навіть якщо буде ухвалений Палатою представників.
«Суть у тому, що це несерйозна пропозиція», – сказав він журналістам.
Президент США Джо Байден пригрозив накласти вето на законопроєкт, якщо він буде ухвалений.
Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл вважає, що всі чотири питання потребують вирішення. «Ми повинні розглянути всі ці чотири питання, всі чотири – Україна, Ізраїль, Тайвань і кордон», – сказав Макконнелл.
Як повідомляв Укрінформ, новий законопроєкт був оприлюднений спікером Палати представників Майком Джонсоном. Проєкт, внесений до Палати представників, передбачає, в тому числі, $4 млрд на ізраїльські системи захисту «Залізний купол» і «Праща Давида», $1,2 млрд на розробку системи захисту «Залізний промінь». Крім того, пакет включає $4,4 мільярда доларів для Пентагону на заміну запасів зброї та обладнання, переданих Ізраїлю, на відшкодування військовим за навчання. Ще $3,5 млрд адресуються Держдепартаменту США на іноземне військове фінансування, щоб допомогти озброїти Ізраїль. Решта коштів передбачена на інші послуги, пов’язані з реагуванням на конфлікт у регіоні.
Представлений пакет відхиляється від стратегії Білого дому, яка нерозривно пов’язує допомогу Україні й Ізраїлю та іншим демократіям, які протистоять імперіалізму й тероризму. Це також ускладнює перспективи ухвалення такого документа.