Головним завданням Китаю і США є розвиток стабільних двосторонніх відносин – Ван Ї
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС КНР.
На початку розмови Ван наголосив на великому значенні для взаємодії між Китаєм і Сполученими Штатами зустрічі їх лідерів Сі Цзіньпіна і Джо Байдена у Сан-Франциско, де було досягнуто спільне бачення майбутніх двосторонніх відносин.
«Важливим завданням для обох сторін на даний момент є продовження позитивних наслідків зустрічі в Сан-Франциско, реалізація досягнутого главами двох держав консенсусу, продовження стабілізації китайсько-американських відносин, а також сприяння їх розвитку в здоровому, стабільному та стійкому напрямку», - зазначив міністр, додавши, що це спільний інтерес і відповідальність двох великих країн.
У дипвідомстві також розповіли про обговорення двома топ-дипломатами питання Тайваню: «Ван іще раз підкреслив позицію Китаю щодо тайванського питання і зажадав, щоб Сполучені Штати не втручались у внутрішні справи КНР, не підтримували і не потурали будь-яким силам, які виступають за «незалежність Тайваню».
Стосовно палестино-ізраїльського конфлікту (в Пекіні наполегливо уникають згадувати ХАМАС – ред.) китайський топ-дипломат назвав головним пріоритетом припинення вогню і якнайшвидше завершення війни.
Він наголосив, що будь-яке вирішення кризи в Газі не може відхилятися від «рішення про дві держави» і будь-яка домовленість стосовно майбутнього Палестини повинна відображати волю палестинського народу й забезпечити право Палестини на державність і самовизначення, заради чого Китай готовий працювати з усіма сторонами.
У повідомленні Держдепартаменту про розмову Блінкена з Ван Ї зазначається, що її головною метою було обговорення останньої поїздки Блінкена на Близький Схід і дипломатичні зусилля США в регіоні.
«Держсекретар знову наголосив на необхідності всіх сторін працювати над запобіганням розширенню конфлікту та підкреслив, що нещодавні напади хуситів на комерційні судна в Червоному морі становлять неприйнятну загрозу морській безпеці та міжнародному праву, якого всі країни зобов’язані дотримуватися», - йдеться в повідомленні Держдепу.
Як повідомляв Укрінформ, головний дипломат Китаю Ван Ї на зустрічі з представниками дипмісії Європейського Союзу та країн ЄС у Пекіні назвав взаємну повагу, прагматичність і стратегічне мислення ключовими чинниками конструктивних відносин між КНР і Євросоюзом