В Ісландії після серії землетрусів почалося виверження вулкана
Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.
"На півострові Рейк'янес на південному заході Ісландії після тижнів інтенсивних землетрусів сталося виверження вулкана", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що виверження почалося на північ від містечка Гріндавік о 22:17 за місцевим часом, повідомила метеорологічна служба Ісландії.
Близько 4 тисяч людей евакуювали з Гріндавіка, а геотермальний курорт Блакитна лагуна, що розташований неподалік, був закритий. Курорт лише напередодні запрацював після понад місячного закриття через загрозу ймовірного виверження.
Метеорологічна служба повідомила, що виверження відбулося приблизно за 4 км на північний схід від Гріндавіка, сейсмічна активність рухається у напрямку міста.
Як зазначається, довжина тріщини у вулкані становить близько 3,5 км, а лава витікає зі швидкістю від 100 до 200 кубічних метрів на секунду, зазначили в метеослужбі. Це у набагато разів більше, ніж під час попередніх вивержень на півострові Рейк’янес, що відбувалися впродовж останніх років.
Виверження було видно з Рейк’явіка, який розташований приблизно за 42 км на північний схід від Гріндавіка. Один з очевидців у місті розповів ВВС, що половина неба в напрямку Гріндавіка була “освітлена червоним кольором”.
Прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір заявила, що нещодавно побудовані захисні споруди матимуть позитивний ефект.
Президент країни Гудні Йоханнессон зазначив, що пріоритетом є збереження життя людей, але також буде зроблено усе можливе для захисту майна.
Регіон навколо столиці країни Рейк’явіка переживав зростання сейсмічної активності з кінця жовтня. Наприкінці осені ісландська влада почала будувати захисні мури для Гріндавіка.
Вулканічна система на півострові Рейк’янес вивергалася тричі з 2021 року, до цього ж вона перебувала в стані спокою протягом 800 років. Попередні виверження відбувалися у долинах далеко від людських поселень, не завдаючи шкоди.
Як повідомлялося, в Індонезії на острові Суматра 3 грудня розпочалося виверження вулкана Марапі, який викинув стовп диму на висоту три кілометри.
Фото: ICELANDIC MET OFFICE