У Китаї знайшли найстарішу в світі таблицю множення десяткових чисел
Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.
Записи математичної формули, зроблені на шматку бамбукового листа, виявили науковці, які досліджували стародавні гробниці в місті Цзінчжоу провінції Хубей у центральному Китаї.
За словами дослідників, ця знахідка, що датується IV століттям до нашої ери в період Воюючих царств (475-221 рр. до н. е.), приблизно на століття передує раніше виявленому подібному запису таблиці множення.
Вчені застосували інфрачервоне сканування і виявили на листку слова: «п’ять помножити на сім – це тридцять плюс п’ять, чотири помножити на сім – це двадцять плюс вісім, три помножити на сім – це двадцять плюс один».
У гробниці знайшли тисячі бамбукових аркушів, що містять понад 30 000 символів і описують багато тем: від математики, літератури і тваринництва до ліків.
Місцеві історики зауважують, що формула множення чисел була популярною уже в період Воюючих царств, коли китайські чиновники використовували її для розрахунку показників виробництва, власності та інших підрахунків.
Як повідомляв Укрінформ, у центральній провінції Китаю Хенань археологи розкопали добре збережені залишки великого палацу та господарських приміщень віком близько 4 000 років.
Фото: Jingzhou Museum/Handout via Xinhua