Радбез ООН оновився на третину, головує Франція
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.
Як зазначив у соцмережі Х постпред України при ООН Сергій Кислиця, оновлення складу - «привід нагадати, що Радбез - це не безособове приміщення з підковоподібним столом та 15 членськими стільцями навколо».
«Рада Безпеки – це керівники національних урядів, які діють через своїх послів. Урядів, на які всі держави-члени ООН поклали… головну статутну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки й доручили діяти у виконанні цього завдання від імені нас усіх. Від імені, а не проти нас», - написав Кислиця.
Тому, за його словами, коли лунають звернення й критика на адресу Радбезу, слід памʼятати, що вони адресовані «не до його стін і обслуговуючого секретаріату, а до конкретних національних керівників країн, які мають реальні імена і обличчя».
У 2024 році це уряди Алжиру, Гаяни, Еквадору, Мальти, Мозамбіку, Китаю, Південної Кореї, Сьєрра-Леоне, Словенії, Великої Британії, США, Франції, Швейцарії, Японії. «І, звісно, окупанта совєцького місця - РФ», - зауважив Кислиця.
З 15 членів Радбезу постійними – відповідно до Статуту ООН - є США, Велика Британія, Франція, Китай і Радянський Союз.
Непостійні члени обираються на два роки. Албанія, Бразилія, Габон, Гана, ОАЕ та Габон входили до РБ у 2022-2023 роках. Мальта, Еквадор, Японія, Мозамбік, Швейцарія - обрані непостійними членами у 2023-2024 рр.
Алжир, Гаяна, Словенія, Сьєрра-Леоне та Південна Корея займатимуть місця в РБ у 2024-2025 роках.
У грудні в Раді безпеки головував Еквадор, у лютому цю роль виконуватиме Гаяна, у березні - Японія.