Нідерланди знову закрили видобуток газу на родовищі у Гронінгені
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NU.nl.
“На двох майданчиках на родовищі Гронінген, де нещодавно знову відкрили газовий кран, його було знову закрито”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ці два родовища відкрили у черговому режимі. Цей режим підтримують на випадок, якщо щось трапиться, наприклад, зі сховищами газу, що може спричинити проблеми з його постачанням.
Тож невелика кількість газу знову була видобута на майданчиках у Шпіцбергені та Шемдерсваазі.
За прогнозами синоптиків Метеорологічного інституту Королівства Нідерландів (KNMI), середня температура у найближчі чотирнадцять днів не опускатиметься нижче мінус 6,5 градусів, тож держсекретар з економічних питань та клімату Нідерландів Ганс Війлбріф знову закриває газовий кран.
Водночас його рішення поновити видобуток газу на родовищі Гронінген викликало багато критики з боку асоціації представників місцевих мешканців міста Гронінген. Представники асоціації розчаровані і вважають, що міністерство відкриває майданчики у черговому режимі без потреби, коли ще немає жодних проблем з постачанням.
“Мене це дуже пригнічує”, — сказав Війлбріф щодо занепокоєння мешканців у листі до парламенту. Однак, на його думку, необхідно мати резерв газу “у черговому режимі” на випадок, якщо вийде з ладу найбільше газосховище у країні. Крім того, він наголосив, що було видобуто лише мінімальну кількість газу.
Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах через мороз на два дні поновили видобуток газу на родовищі Гронінген.
Нідерланди у минулому році зупинили видобуток на Гронінгенському газовому родовищі, яке називають найбільшим у Європі і яке було одним із ключових джерел газу для Західної Європи.
Причиною стали загрози землетрусів, пов'язаних із його роботою, а також обурення місцевих мешканців, які неодноразово виходили на вулиці з протестами, оскільки вважають, що їхні будинки постійно отримували пошкодження внаслідок землетрусів, пов'язаних із видобутком газу.
Однак уряд Нідерландів відмовився ухвалити рішення про остаточний демонтаж газових свердловин. Таким чином, у виняткових випадках роботу можуть знову відновити у 2024 році. Зокрема, у разі дуже холодної зими або якихось непередбачених обставин.
Фото: ANP