В Італії суд визначив, коли фашистське вітання вважається злочином
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Barron`s із посиланням на AFP.
18 січня Верховний суд ухвалив рішення в окремій справі восьми осіб, засуджених за використання так званого римського салюту (підняття прямої правої руки перед собою з випрямленою долонею та пальцями, направленими вниз) під час церемонії у Мілані у 2016 році.
Судді дійшли висновку, що фашистське вітання та церемонія переклички, за якої учасники демонстрації відповідають «присутній», підіймаючи руки, є правопорушеннями. Вони зазначили, що ці ритуали «нагадують жести, притаманні розпущеній фашистській партії» Беніто Муссоліні.
Однак в суді додали, що згідно із антифашистським законом Шельба від 1952 року злочин не вважається скоєним у разі, якщо жести здійснюються під час вшанування пам’яті, і якщо не можна довести наміри учасників заходу відродити фашистську партію.
У суді підкреслили, що у таких випадках може бути застосований інший документ – закон Манчіно від 1993 року, який передбачає санкції за акти дискримінації або насильства расового характеру. Проте рішення щодо конкретних справ мають ухвалювати суди.
У справі Мілана Верховний суд Італії надав підсудним право оскаржити вироки та заявив, що суди повинні вирішити, чи існувала «конкретна небезпека реорганізації розпущеної фашистської партії».
Нагадаємо, що 7 січня, у Римі під час заходу в пам’ять про вбитих наприкінці 70-х років неофашистів масово використали давньоримське вітання, яке вважається фашистським, що спричинило скандал в країні.