Корея назвала заяву КНДР про випробування підводної системи ядерної зброї «перебільшенням»
Про це йдеться у повідомленні офісу президента Південної Кореї, передає Укрінформ із посиланням на Yonhap.
«Якщо випробування справді було проведене, то найімовірніше це була якась торпеда, проте дуже малоймовірно, що це система з ядерним двигуном. Наразі немає жодного підтвердженого випадку розробки невеликого ядерного реактора, який можна було б встановити на торпеді діаметром менше ніж 1 метр», – йдеться в повідомленні офісу південнокорейського лідера.
Водночас наголошується, що перевірити правдивість заяви КНДР надзвичайно складно, оскільки Пхеньян не оприлюднив жодних фотографій згаданої системи зброї. Південнокорейські військові спільно з партнерами зі США ведуть постійний моніторинг за розробками КНДР підводної зброї, включно з безпілотниками для ядерної атаки та балістичними ракетами для підводних човнів.
«Наші військові вже мають можливості, які дозволяють завдати удару по місцях запуску Північною Кореєю таких систем озброєнь у разі непередбачених ситуацій. Ми й надалі посилюватимемо нашу протичовнову оборону та захист наших портів», - заявили в офісі президента РК.
У заяві також сказано, що у відповідь на запуск КНДР твердопаливної гіперзвукової ракети 14 січня Південна Корея прискорить створення багаторівневої системи протиракетної оборони, здатної ефективно протидіяти загрозам з боку Пхеньяна.
Слід зазначити, що заява міноборони КНДР про випробування підводного ядерного дрона (an important test of underwater nuclear weapon system), опублікована північнокорейським державним інформагентством KCNA, максимально розмита і може трактуватися неоднозначно. В ній може йтися як про випробування торпеди з ядерним двигуном, так і звичайної торпеди з ядерною боєголовкою, або ж торпеди з ядерним двигуном і боєголовкою, хоча вважається, що такими технологіями Північна Корея на сьогодні не володіє.
Як повідомляв Укрінформ, міністерство оборони Північної Кореї у п’ятницю заявило про випробовування підводної системи ядерної зброї, яка нині перебуває у розробці, у відповідь на останні спільні морські навчання за участю Південної Кореї, Сполучених Штатів і Японії.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловив занепокоєння випробуванням КНДР підводних безпілотників, здатних нести ядерну зброю, а координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати не можуть підтвердити достовірність заяв Пхеньяна про випробування таких підводних дронів.
Фото: flagi.in.ua