Польща підпише з Німеччиною та Нідерландами документ про переміщення військ
Як повідомляє Міністерство національної оборони РП, підписання документу відбудеться 30 січня у Брюсселі на рівні міністрів оборони, передає Укрінформ.
У межах візиту до Брюсселя 30-31 січня віцепрем’єр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш також проведе двосторонню зустріч із німецьким колегою Борісом Пісторіусом.
Того ж дня відбудеться неформальна зустріч за участю міністрів оборони країн ЄС, генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, заступника генерального секретаря ООН Жана-П’єра Лакруа та голови підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони Наталі Луазо.
Як повідомляється, у середу, 31 січня, міністри оборони ЄС зустрінуться з міністром оборони України Рустемом Умєровим і проведуть ряд робочих зустрічей щодо підтримки України, військової участі ЄС в інших частинах світу та підтримки європейської оборонної промисловості.
Також запланована зустріч з міністром оборони України Умєровим щодо ситуації на фронті та очікуваної з боку України допомоги від ЄС як щодо постачання військової техніки, так і проведення навчань.
“Під час наступної робочої зустрічі міністри оборони обговорять коротко- та довгострокову підтримку України, оцінять прогрес у реалізації навчальної місії EUMAM Ukraine та ініціативи щодо спільних європейських закупівель боєприпасів (для України – ред.), а також перспективи створення запропонованого Фонду підтримки України (Ukraine Assistance Fund). Міністри також отримають інформацію про майбутні зобов'язання Європи щодо України у сфері безпеки”,- йдеться в повідомленні.
Керівники оборонних відомств країн ЄС також обговорять можливості підтримки європейської оборонної промисловості, зокрема, питання, які мають бути включені до запланованої Європейської оборонно-промислової стратегії (European Defence Industry Strategy) та Європейської оборонно-промислової програми (European Defence Industry Programme). Обговорюватиметься також тема можливостей, необхідних для організації військових місій у майбутньому, включно з потенціалом швидкого реагування ЄС (EU Rapid Deployment Capacity). Сторони також обговорять ситуацію з безпекою в регіоні Сахель і Гвінейській затоці, а також нещодавні події в Червоному морі, включаючи зусилля ЄС щодо збереження там свободи судноплавства.
Фото: Shutterstock