У Фінляндії тривають масові страйки профспілок - уряд вважає їх «необґрунтованими»
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yle.
Зокрема, у четвер страйкують профспілки разом із найбільшими продуктовими мережами. До акції долучаються ресторани і готелі, проте частина з них працює. Страйки вплинули на роботу пошти, деяких молодіжних та спортивних закладів і бібліотек.
У п’ятницю, 2 лютого, акція протесту зачепить громадський транспорт: у багатьох фінських містах він не ходитиме або ж курсуватиме із перервами. У столичному регіоні не будуть ходити приміські поїзди, метро і трамваї. Страйк також вплине на міжміські автобусні рейси. Зупиниться і комерційне пасажирське та вантажне сполучення майже по всій Фінляндії. Авіаперевізник Finnair вже скасував 500 рейсів.
Прем’єр-міністр Петтері Орпо, який перебуває у Брюсселі, назвав акції «надмірними та необґрунтованими». Він нагадав, що профспілковий рух завжди мав змогу брати участь у підготовці законів.
За словами Орпо, Центральне об’єднання профспілок Фінляндії (SAK) саме вийшло з переговорів щодо моделі оплати праці.
«Я вірю, що після цих днів страйків ми повернемось до порядку переговорів, який визначив уряд, і просуватимемо ці питання», – заявив прем’єр-міністр, наголосивши, що реформи слід було провести давно.
Міністр праці Фінляндії Арто Сатонен також заявив, що уряд не відступить від впровадження реформ, але пообіцяв підтримувати відкритий діалог із профспілковим рухом.
«Я розумію, що окремі моменти можуть видатися складними. Але можна також сказати, що альтернативи економічним та трудовим реформам немає», – наголосив міністр.
Як повідомлялося, у середу в Фінляндії розпочався страйк, оголошений профспілками. Він призведе до закриття дошкільних установ, перебоїв в авіа- та поштовому сполученні, зупинки громадського транспорту і закриття заводів по всій країні.
Профспілки протестують проти перегляду законодавства про ринок праці та скорочення соціального забезпечення, запропонованого правоцентристським урядом.
Кабінет Орпо запропонував систему, в якій оплата праці в економіці прив'язана до експортного сектору. Це заборонить національному посереднику з питань праці, який часто бере участь у встановленні заробітної плати, пропонувати в будь-якому трудовому спорі підвищення зарплати, яке перевищує рівень, погоджений з експортним сектором.