Генсек ООН застеріг від використання інтерпретацій історії для виправдання агресії
Про це передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
«Усі кордони є результатом історії. Багато спільнот розділені цими кордонами. Багато людей, які перебувають по один бік кордону, мають міцні етнічні, культурні чи інші зв'язки з громадами по інший бік, – сказав він, поставивши риторичне запитання: – Чи можемо ми дозволити собі звертатися до різних інтерпретацій історії?»
За словами Гутерреша, слід наслідувати приклад «з мудрості африканських лідерів».
«Колоніальні держави, у тому числі і моя країна (Португалія, – ред.), розчерком пера розділили африканський континент... – зазначив Гутерреш. – Але лідери країн після здобуття незалежності зрозуміли, що спроба змінити кордони відкриє скриньку Пандори з кровопролиттям».
Людям надзвичайно важко домовитися про минуле, наголосив він, але «набагато важливіше й менш складно допомогти їм домовитися про майбутнє».
Тому країни домовилися про майбутнє міжнародне право і принципи, викладені в Статуті ООН, включаючи повагу до територіальної цілісності й політичної незалежності держав, пояснив Генсек.
«Ось чому російське вторгнення в Україну є таким небезпечним прецедентом», – підкресли він.
Гутерреш також закликав донорів відгукнутися на заклик ООН профінансувати на 3,1 млрд доларів український план гуманітарного реагування.
У п’ятницю Рада Безпеки ООН зібралася на відкриті дебати з приводу річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну. Постпред Росії при ООН Василь Небензя звинуватив країни Заходу у підтримці України й у тому, що вони всі говорять в один голос стосовно війни.
Російський президент Володимир Путін часто вдається до антинаукових тлумачень історії для виправдання війни проти України.