Польські фермери за тиждень знову протестуватимуть у Варшаві
Польська влада пропонує аграріям проведення “круглого столу” для вирішення усіх проблем, передає кореспондент Укрінформу з посиланням на Tvn24.
Фермери, яких зібралося на протест у Варшаві від 30 до 50 тисяч, пройшли центральними вулицями Варшави, і зустрілися з маршалком Сейму Шимоном Головнею і головою канцелярії Ради міністрів РП Яном Грабцем.
Після цих зустрічей вони заявили, що незадоволені їх результатами й планують знову страйкувати у Варшаві 6 березня.
“Це була звичайна розмова без конкретики. На жаль, до нічого не домовилися, окрім обіцянки створити “круглий стіл” із представниками аграріїв та влади. Не було нічого, крім слів. Ми розраховуємо на реальні і конкретні дії. Поки що з цього нічого не виходить”,- заявив після зустрічі із Головнею один з лідерів страйку аграріїв Щепан Вуйцік.
За його словами, фермери й надалі протестуватимуть і блокуватимуть дороги по всій Польщі. Він повідомив, що зараз фермери будуть чекати на кроки з боку уряду і польського парламенту.
Протестувальники заявили, що уряд Польщі пообіцяв представити якусь конкретику до 7 березня, але поки що вони нічого не озвучували. Вони підкреслили, що страйки триватимуть й надалі по всій Польщі, а 6 березня вони знову приїдуть страйкувати до Варшави.
Як відомо, у вівторок прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі лідерів Вишеградської групи у Празі заявив, що польський уряд утримує ембарго на українське збіжжя. Він не виключив, що “потрібним буде розширення ембарго також на інші продукти, якщо ЄС не знайде більш ефективних способів на захист польського і європейського ринку”.
Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від європейського зеленого курсу.
За цей час сталося п'ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дорогах. У цих випадках справи розслідувала поліція, і матеріали передавалися до прокуратури. З цього приводу глава МВС Польщі Марцін Кєрвінський заявив, що висипання українського зерна з транспортних засобів у Польщі є неприпустимим, польська влада реагуватиме на такі прояви анархії і затримуватиме винуватців.
Фото: PAP/Leszek Szymański