Фон дер Ляєн про членство Швеції у НАТО: Це історичний крок для спільної безпеки
Про це вона сказала під час слухань в Європейському парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Де-факто більш суверенна Європа, особливо у сфері оборони, є життєво важливою для зміцнення НАТО. Я рада новинам, що Швеція невдовзі стане союзником по НАТО. Хочу привітати Швецію за лідерства прем’єр-міністра Крістерссона з історичним кроком для цієї країни та для нашої спільної безпеки», - заявила фон дер Ляєн.
За її словами, європейський суверенітет означає здатність Європи взяти на себе відповідальність за власну безпеку, що є екзистенційною необхідністю. Саме тому під час саміту у Версалі, що відбувся після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року, європейські лідери погодилися зменшити стратегічні залежності ЄС у ключових сферах, таких як енергетика, технології, економіка, оборона.
Президентка Єврокомісії наголосила, що країни-члени збільшують витрати на оборону, у більшості з них національні бюджети зросли принаймні на 20 відсотків порівняно з минулим роком. 18 країн НАТО оголосили про намір перевищити межу у 2 відсотки ВВП на оборону протягом поточного року, хоча ще десятиліття тому це могли зробити лише три країни-члени Альянсу.
«Оборонна промисловість Європи потребує доступу до капіталу. Я хотіла б закликати державних та приватних кредиторів підтримати нашу оборонну промисловість, особливо малі та середні підприємства, які є основою нашої промисловості, зокрема й у сфері оборони. Вони є рушійною силою інновацій та критичним фактором для Єдиного ринку. Ця тема потребує окремої уваги. Саме тому особисто я підтримую призначення єврокомісара з оборони у складі наступної Єврокомісії», - сказала фон дер Ляєн.
Як повідомлялося, 26 лютого парламент Угорщини проголосував за ратифікацію членства Швеції в НАТО.
Тепер Угорщина має виконати ще кілька формальностей, щоб відповідні документи були передані до США, а також відбулася формальна процедура приєднання Швеції до НАТО.
Швеція подала заявку на членство в Альянсі в 2022 році після вторгнення Росії в Україну. Більшість членів Альянсу швидко ратифікували її заявку, крім Туреччини й Угорщини.