США і Південна Корея почали масштабні військові навчання
Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
Метою навчань є посилення спроможностей двох країн стримувати ядерні та ракетні загрози з боку КНДР.
Військові маневри триватимуть 11 днів і є першими після того, як Пхеньян у листопаді скасував міжкорейську військову угоду 2018 року, спрямовану на зниження напруженості вздовж кордону, що викликає занепокоєння з приводу можливих провокацій КНДР.
Пхеньян засуджує ці військові навчання союзників, називаючи їх репетицією вторгнення проти нього, й майже кожного разу на знак протесту проводив ракетні випробування, попри запевнення Сеула і Вашингтона про виключно оборонний характер їхніх спільних тренувань.
Збройні сили США та Південної Кореї заявили, що нинішні навчання спрямовані на вдосконалення їхньої спільної оборонної позиції і будуть зосереджені на кількох видах військових операцій із використанням наземних, морських, повітряних, кібернетичних і космічних засобів, а також протидії ядерним операціям КНДР.
Інформація про залучені до навчань підрозділи, чисельність особового складу і бойової техніки та інші дані не повідомляється, натомість, минулого тижня на брифінгу речник Об’єднаного комітету начальників штабів корейської армії Лі Сон Чжун сказав, що під час навчань моделюватимуться різні сценарії і будуть включені тренування з виявлення й перехоплення запущених Північчю крилатих ракет.
Союзники цього місяця планують провести загалом 48 різних польових навчань, що більш ніж удвічі перевищує кількість за такий же період минулого року. При цьому, запевняють у Сеулі, жодне з тренувань не заплановано поблизу міжкорейського кордону, вочевидь, щоб не провокувати Пхеньян.
Спостерігати за американо-корейськими військовими маневрами будуть представники 12 країн, серед яких Австралія, Велика Британія, Філіппіни і Таїланд.
Окрім навчань, військові США й Південної Кореї посилюють спостереження і розвідку території КНДР літаками-розвідниками та безпілотними літальними апаратами. Так, нещодавно неподалік міжкорейського кордону над водами біля західного узбережжя та в провінції Кьонгі, що оточує Сеул, були помічені розвідувальний літак США RC-135V, який вилетів із бази на японській Окінаві, та південнокорейський БПЛА RQ-4 Global Hawk, призначені для спостережних місій.
Як повідомляв Укрінформ, військовий супутник-розвідник Південної Кореї, запущений у грудні, передав перші детальні зображення центру столиці КНДР Пхеньяна.
Фото: Yonhap