Кроком до миру буде рішення Путіна скласти зброю - фон дер Ляєн про слова Папи Римського
Про це вона сказала під час презентації у Берліні спільної виборчої програми ХДС і ХСС на виборах у Європарламент, передає кореспондент Укрінформу.
«Ніхто не прагне миру більше, ніж люди в Україні. Всі дуже страждають від цієї війни, в яку їх втягнув Путін… Але мир має бути справжнім, справедливим, не повинно бути жодної окупації, жодного примусу. Ми точно знаємо, що кроком до миру може стати той момент, коли Путін складе зброю – він є агресором, він напав на Україну», - підкреслила фон дер Ляєн, коментуючи нещодавню заяву Папи Римського.
Вона твердо переконана, що в питанні умов миру треба дослухатися до українців, які хочуть жити в незалежній і вільній державі.
«Ми надаємо підтримку, Україні, щоби вона могла перемогти в цій боротьбі», - сказала фон дер Ляєн.
За її словами, Путін хоче змінити кордони за допомогою сили, але він не повинен досягти успіху. Очільниця Єврокомісії запевнила, що Європа стоїть на боці України і прагне, щоб країна стала членом європейської родини.
Водночас, за словами фон дер Ляєн, «важливо, щоби автократи цього світу, вороги демократії, а вони є друзями Путіна, також тут, у Європі, знали, що ми захищатимемо нашу демократію на наші цінності».
При цьому фон дер Ляєн відмовилася коментувати питання поставок Україні ракет Taurus, зокрема, можливості «кільцевого обміну» ракетами з Великою Британією.
Як повідомляв Укрінформ, Папа Римський в інтерв'ю швейцарському мовнику RSI заявив про необхідність переговорів у війні РФ проти України. Зокрема, як заявив понтифік, «сильнішим буде той, хто матиме мужність підняти білий прапор».
Керівник пресслужби Ватикану о.Маттео Бруні, коментуючи слова понтифіка, сказав, що переговори не є капітуляцією. За його словами, Папа Римський закликав усі сторони «створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого й тривалого миру».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не повторювати історичних помилок і послідовно підтримувати Україну та її народ у боротьбі за власне життя.