Немає сили, яка зможе нас роз’єднати з Тайванем - Сі Цзіньпін
Про це Сі сказав під час зустрічі в Пекіні з колишнім президентом Тайваню Ма Інцзю, передає Укрінформ із посиланням на Xinhua.
«Співвітчизники з обох боків Тайванської протоки належать до однієї китайської нації», - заявив Сі.
Він додав, що впродовж понад 5000-літньої історії китайської нації покоління предків переїжджали та осідали на Тайвані і люди з обох боків протоки боролися пліч-о-пліч, щоб звільнити острів від іноземних загарбників та відновити його.
«Жителі з обох берегів Тайванської протоки є китайцями і немає вузлів, які неможливо розв’язати, питань, які неможливо обговорити, та немає сили, яка може нас роз’єднати. Ширина протоки не може розірвати родинного зв’язку зі співвітчизниками з іншого її боку», - сказав лідер Китаю.
За його словами, відмінності в системах влади не змінюють реальність того, що обидві сторони протоки належать одному Китаю, і «жодне зовнішнє втручання не зможе стримати історичну тенденцію до національного возз’єднання».
«Люди по обидва боки протоки мають однакову кровну лінію, культуру та історію, а також однакову відповідальність за націю і однакові прагнення до майбутнього, тому ситуацію з обох боків протоки потрібно розглядати з погляду тривалої історії китайської нації», - підкреслив Сі.
Відтоді, як у 1949 році уряд Республіки Китай втік на Тайвань після поразки в громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна, жоден діючий лідер Тайваню не відвідував Китай.
Ма, який належить до прокитайської партії Гоміндан, був президентом із 2008 по 2016 рік і минулого року став першим колишнім лідером Тайваню, який відвідав Китай. Зараз він здійснює свою другу поїздку до КНР на тлі посилення напруженості між материком та островом.
Як повідомляв Укрінформ, глава Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Акіліно вважає, що Китай нарощує свій військовий та ядерний арсенал у рекордних масштабах із часів Другої світової війни, готуючись до вторгнення на Тайвань до 2027 року.
Фото: Xinhua/Ju Peng