У Білорусі до списку «екстремістів» внесли музикантів Nizkiz, чия пісня стала гімном протестів 2020 року

У Білорусі до списку «екстремістів» внесли музикантів Nizkiz, чия пісня стала гімном протестів 2020 року

Укрінформ
Міністерство внутрішніх справ Білорусі внесло до списку «екстремістів» музикантів гурту Nizkiz, чия пісня стала гімном протестів 2020 року.

Про це повідомляє білоруський інтернет-портал «Зеркало», передає Укрінформ.

За даними правозахисного центру «Весна», йдеться про музикантів Олександра Ільїна, Сергія Кульшу та Дмитра Халявкіна. Також стало відомо, що у березні їх засудили до «домашньої хімії» (без направлення до виправної установи відкритого типу).

Музикантів було затримано вранці 5 січня. Пізніше всіх трьох звинуватили у «розповсюдженні, виготовленні, зберіганні, перевезенні інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або такої, що пропагує таку діяльність» (ч. 2 ст. 19.11 КпАП). Спочатку їх судили за адміністративними статтями, а згодом перевели до СІЗО у рамках кримінальної справи.

Правозахисники визнали музикантів політв'язнями.

Розгляд справи музикантів гурту Nizkiz розпочався 19 березня у суді Жовтневого району Мінська. Ільїна, Кульшу та Халявкіна звинуватили за ч. 1 ст. 342 КК (Організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або активну участь у них) за участь в акціях протесту у 2020 році.

За даними волонтерів «Весни», вирок артистам було винесено 20 березня, але тоді не було відомо, як їх покарали.

Читайте також: Лукашенко підписав закон про СМС-повістки

«Олександр Ільїн, Сергій Кульша та Дмитро Халявкін були засуджені до 2,5 року обмеження волі без направлення до виправної установи відкритого типу («домашня хімія»)», — повідомив у п'ятницю, 12 квітня, телеграм-канал MAYDAY TEAM.

Nizkiz - рок-група з Могильова, заснована у 2008 році. Репертуар складається з авторських пісень російською та білоруською мовами. Гурт був постійним гостем на великих фестивалях у Білорусі. У 2020 році Nizkiz випустила пісню «Правила», кліп на неї знімали на одному із маршів проти Олександра Лукашенка. Ця пісня та кліп стали однією з найвідоміших композицій про протести 2020 року у Білорусі.

Як повідомляв Укрінформ, міністерство культури Білорусі прирівняло демонстрацію "нетрадиційних стосунків" до порнографії, поширення якої заборонено.

Фото: Flickr / Oli Zitch

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-