М'янма помилувала понад 3 000 ув'язнених на традиційний Новий рік
Державний телеканал MRTV повідомив, що голова правлячої військової ради, старший генерал Мін Аун Хлаінг загалом помилував 3303 ув'язнених та 36 ув'язнених іноземців, у тому числі 13 громадян Індонезії та 15 громадян Шрі-Ланки, які будуть депортовані з М'янми.
«Амністія покликана відзначити традиційний для М'янми Новий рік, принести … сподівання на позитивні відносини з відповідними країнами, а також вирішити гуманітарні проблеми», - йдеться в повідомленні Державної адміністративної ради М'янми.
Окремим указом про помилування Рада скоротила терміни ув'язнення на 1/6 для деяких ув'язнених, які перебувають у в'язницях по всій країні, за винятком тих, хто був засуджений за тяжкі злочини.
Амністія ув'язнених у М'янмі є традиційною практикою на честь святкування Нового року.
Як зазначає AL Jazeera, ув'язнену колишню лідерку М'янми і лауреатку Нобелівської премії 78-річну Аун Сан Су Чжи і президента її поваленого уряду Він Мьінт перевели із в'язниці на тлі сильної спеки, зокрема Су Чжи відправили під домашній арешт у зв'язку зі станом здоров'я, повідомила хунта.
Асоціація допомоги політичним в'язням (AAPP), яка стежить за репресіями після перевороту у М’янмі, повідомила в своєму останньому звіті від 12 квітня, що понад 20 350 людей перебувають під вартою за протистояння військовим.
Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2021 року військові М’янми повалили демократично обраний уряд Аун Сан Су Чжи й захопили владу, проте зіткнулися з жорстким опором у значних частинах країни, де за активної підтримки місцевого населення розгорнувся широкий партизанський фронт. У боях із групами опору військові М’янми широко використовують авіацію і важке озброєння, через що, за різними даними, після перевороту силовики вбили понад 1500 людей.