Україна вшанувала пам'ять жертв концтабору «Ебензее» в Австрії
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.
Україна вшанувала пам'ять жертв концтабору "Ебензее" в Австрії / Фото: Василь Короткий, Укрінформ
"Роковини звільнення концтабору – це трагічне нагадування про те, яку страшну ціну може заплатити світ, якщо вчасно не зупиняти тоталітарні режими. Як би не називалася ідеологія, нацизм, сталінізм чи рашизм, в її основі завжди лежить зневага до людської гідності і життя", - зазначила в коментарі агентству тимчасово повірена у справах України при міжнародних організаціях у Відні Вікторія Кувшинникова.
Вона наголосила на важливості того, щоб "пам’ять про історичні трагедії служила сьогодні нам орієнтиром для наших спільних дій для недопущення повторення злочинів минулого вже в ім’я нових людиноненависницьких ідеологій".
Українські дипломати поклали вінок до пам’ятника українським жертвам нацистського концтабору, а також квіти до національних пам’ятників інших держав на знак вшанування пам'яті представників всіх національностей, які загинули у цьому таборі смерті.
Український пам’ятник у формі гранітного хреста був відкритий у 1995 році, українською та німецькою мовами на ньому написано: “Синам України – жертвам концтабору Ебензее". У концтаборі "Ебензее", за різними оцінками, загинули декілька тисяч українців.
Як відомо, у тунельних комплексах концтабору "Ебензее", розташованого в горах біля озера Траунзее, працювали понад 20 тисяч в’язнів, чверть з яких становили в’язні з СРСР.
"Ебензее" був однією з найбільших філій "Маутгаузену" – єдиного концтабору на території Рейху, який за нацистською класифікацією належав до "категорії ІІІ". Ця категорія означала "знищення через працю". Умови утримання у таборі були найтяжчими в системі нацистських концтаборів. За час існування концтабору через нього та його понад 50 філій пройшло близько 200 тисяч в'язнів 40 національностей. Загалом у концтаборі "Маутгаузен" та його філіях з 1938 року і по 5 травня 1945 року загинули близько 120 тисяч осіб.