Грузинські неурядові організації оскаржать закон про «іноагентів» у Конституційному суді
Про це повідомляє Ехо Кавказа, передає Укрінформ.
На спільному брифінгу 30 травня кілька НУО заявили, що грузинські неурядові організації «продовжують судову боротьбу з російським законодавством» і використовуватимуть внутрішні та міжнародні механізми, щоб перешкодити запровадженню закону до повного його скасування.
«Ми заявляємо, що не житимемо за нормами російського права... Конституційний суд може діяти з наданими Конституцією повноваженнями і призупинити дію відповідних статей закону», - заявили представники НУО.
Вони підкреслили, що не вважають Конституційний суд єдиним способом правової боротьби, і додали, що якщо суд не діятиме своєчасно і в конституційних рамках, «ми скористаємося альтернативним правовим механізмом».
«Водночас ми готуємося подати скаргу до Європейського суду з прав людини», - сказали представники НУО.
Автори заяви зазначають, що «всі неурядові та медійні організації можуть стати учасниками цієї боротьби».
«Ми переможемо разом. Ні російському закону! Так - Європі!» - йдеться в заяві.
Як повідомляв Укрінформ, 28 травня парламент Грузії, не врахувавши вмотивовані зауваження президента, подолав вето, накладене на закон «Про прозорість іноземного впливу», остаточно затвердивши його. Процес відбувався на тлі протесту.
Для того щоб закон набув чинності, його має підписати президент упродовж п'яти днів, якщо цього не станеться, його підпише спікер парламенту.
29 травня неурядові організації Грузії заявили, що не будуть виконувати закон про «іноагентів».