У США представили законопроєкт про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму

У США представили законопроєкт про визнання Росії державою-спонсоркою тероризму

Укрінформ
Підписання угоди про партнерство між РФ та КНДР та поглиблення військової співпраці між двома авторитарними країнами має стати остаточним поштовхом для ухвалення у Конгресі США рішення про визнання РФ державою-спонсоркою тероризму.

Як передає Укрінформ, на цьому на спільній пресконференції 20 червня наголосили сенатори від обох провідних партій Конгресу США, презентуючи відповідний законопроєкт, повідомляє VOA.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що в доповнення до злочинів, які РФ скоїла в Україні та інших країнах світу, візит Путіна до Північної Кореї є новим викликом, тож зараз "саме той момент" для ухвалення цього законопроєкту.

"Той факт, що він (Путін - ред.) уклав оборонну угоду з Північною Кореєю... одним з найбільш репресивних режимів на планеті означає, що ми втратили стримування... Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що Путін зробив учора, піти ва-банк та визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму," – заявив Грем.

Своєю чергою, сенатор-демократ Річард Блюменталь зазначив, що підписана угода між Володимиром Путіним та Кім Чен Ином є "ворожою до США, миру, свободи та справедливості в усьому світі".

"Двоє найбільш автократичних лідерів у світі, які вчиняють звірства, стоять разом і є спонсорами тероризму... РФ заслуговує на те, аби бути в цьому маленькому вибірковому клубі вбивць, що коять звірства," - заявив Блюменталь.

Як зазначають сенатори-автори законопроєкту, за вказівкою Путіна уряд РФ "сприяв та продовжує сприяти актам міжнародного тероризму проти політичних опонентів, іноземних громадян та інших країн".

У передумовах, які кваліфікують РФ як державу-спонсорку тероризму, сенатори зазначають, зокрема, "незаконне вторгнення до суверенної України у 2022 році, що призвело до жорстокого вбивства тисяч цивільних осіб".

Читайте також: Південна Корея викликала посла РФ «на килим» через нову угоду Москви та Пхеньяна

Як повідомляв Укрінформ, уряд Південної Кореї у відповідь на підписання РФ та КНДР угоди із взаємними зобов’язаннями надавати негайну військову допомогу у разі нападу на іншу сторону заявив про намір переглянути свою позицію щодо постачання зброї Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-