Нобелівський лауреат Мухаммад Юнус очолив тимчасовий уряд Бангладеш
Про це повідомляє Euronews, передає Укрінформ.
Президент країни Мохаммед Шахабуддін привів до присяги Юнуса та інших членів нового тимчасового уряду в президентському палаці у Дацці, де були також присутні іноземні дипломати, політики, члени громадянського суспільства та провідні бізнесмени.
Як зазначається, Юнус повернувся до Бангладеш із закордонної поїздки в четвер. Його зустріли в міжнародному аеропорту Дакки головнокомандувач збройних сил країни генерал Вакер-Уз-Заман та керівники військово-морських і військово-повітряних сил країни.
Його призначення сталося після відставки колишнього прем'єр-міністра Шейх Хасіни, яка втекла до Індії після кількох тижнів масштабних протестів у країні.
Юнус є давнім опонентом Хасіни, і його призначення на посаду тимчасового глави уряду було запропоновано студентами-протестувальниками.
Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна 5 серпня подала у відставку на тлі масових протестів в країні та разом із сестрою втекла в Індію на військовому гелікоптері.
Сотні людей були вбиті у Бангладеш під час розгону демонстрацій, що розпочалися як протести проти квот на робочі місця і переросли в рух з вимогою відставки глави уряду.
Економіст і банкір Мухаммад Юнус став лауреатом Нобелівської премії миру у 2006 році за роботу з розвитку ринків мікрокредитування. Він допоміг тисячам людей вирватися з бідності через заснований ним у 1983 році банк Grameen Bank, який надає невеликі кредити бізнесменам, які не можуть претендувати на звичайні банківські позики.
Президент Мохаммед Шахабуддін також наказав звільнити з-під домашнього арешту лідера опозиції Халеду Зію, давню суперницю Хасіни, яка була засуджена за звинуваченнями в корупції у 2018 році.
Фото: Bloomberg