Британія запровадила нові санкції проти Білорусі

Британія запровадила нові санкції проти Білорусі

Укрінформ
Уряд Британії у п’ятницю, 9 серпня, у четверту річницю президентських виборів 2020 року в Білорусі, запровадив санкції щодо семи фізичних та юридичних осіб.

Про це повідомляється у пресрелізі уряду, передає Укрінформ.

«Чотири роки після жорстоких обставин у Білорусі, свідками яких ми стали, та невпинні репресії Лукашенка проти громадянського суспільства не мають жодних ознак ослаблення: понад 40 000 громадян затримано за сфабрикованими політичними звинуваченнями, громадянське суспільство та незалежні ЗМІ розтоптані, та є режим, який не поважає демократії чи прав людини. Ми підтримуємо народ Білорусі та його прагнення до свободи й демократії, та закликаємо режим негайно та безумовно звільнити всіх політичних в’язнів», - заявив глава МЗС Великої Британії Девід Ламмі.

Зазначається, що до нового санкційного пакету включено чотирьох фізичних осіб – начальників різник виправних колоній у Білорусі.

«Усі 4 особи брали участь, підтримували та сприяли вчиненню серйозних порушень прав людини, репресіям проти громадянського суспільства та демократичної опозиції, та вели діяльність, що підриває демократію та верховенство права в Білорусі», - заявили в британському уряді.

Також британський уряд запровадив обмежувальні заходи проти трьох компаній:

- ОАО «СтанкоГомель» - білоруський виробник верстатів, який експортує товари до Росії для використання в російському військовому промисловому секторі.

Читайте також: Британія конфіскувала у російського олігарха Авена понад £750 тисяч

- ОАО «НИИЭВМ» - афілійована з урядом Білорусі компанія, яка веде бізнес в білоруському оборонному секторі.

- ООО «Рухсервомотор» - білоруський виробник верстатів, який експортує товари до Росії для використання в російському військовому промисловому секторі.

Окрім санкцій, Велика Британія також оголошує про виділення фінансування у розмірі 2,5 мільйона фунтів стерлінгів цього року на підтримку білоруських прав людини та ініціатив громадянського суспільства, включаючи подальше фінансування Міжнародної платформи для Білорусі щодо притягнення винних до відповідальності – коаліції, яка збирає, перевіряє та зберігає докази грубих порушень прав людини, що є злочинами за міжнародним правом, вчинених білоруською владою.

Читайте також: Польща відкриє кордони з Білоруссю, коли журналіст Почобут вийде на волю - Сікорський

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2020 року в Білорусі відбулися президентські вибори, переможцем яких був оголошений Олександр Лукашенко. Проте на думку багатьох спостерігачів, перемогу у першому турі здобула Світлана Тихановська.

У країні пройшли масові протести проти фальсифікації результатів виборів. Влада жорстоко придушила ці виступи, проти опозиції застосовуються репресії.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-