В уряді Британії хочуть прогресу у створенні спецтрибуналу проти РФ

В уряді Британії хочуть прогресу у створенні спецтрибуналу проти РФ

Укрінформ
Новий лейбористський уряд Британії прагне пожвавити дворічні міжнародні зусилля зі створення спеціального трибуналу, який мав би повноваження судити керівництво Росії за злочин агресії.

Про це заявила лорд-канцлерка Шабана Махмуд, повідомляє Укрінформ із посиланням на The Guardian.

Махмуд заявила, що необхідно вжити термінових заходів - не лише на фронті, але й у правовій сфері - через те, що сталося з Україною. Це вперше, коли лейбористи порушили питання про притягнення Путіна до відповідальності за вторгнення в Україну.

«Ми хочемо влити трохи енергії в цей процес, тому що він триває занадто довго. Ми хочемо пропрацювати це дуже ретельно, але в потрібному темпі, щоб розблокувати механізм для створення спеціального трибуналу», - зазначила Махмуд.

Алісія Кернс, тіньова міністерка закордонних справ заявила, що під час перебування Девіда Кемерона на посаді міністра закордонних справ консерваторів міжнародний консенсус схилявся до «спеціального трибуналу, який проводився б у третій країні, був би створений на основі договору між Радою Європи та Україною і підтриманий більш широким членством шляхом голосування на Генеральній асамблеї ООН». Вона закликала провести голосування з цього питання на Генеральній Асамблеї вже цього місяця,

У Великій Британії ідею створення спеціального трибуналу найбільше просувають адвокат з прав людини Філіп Сендс і колишній прем'єр-міністр Гордон Браун, які стверджують, що шлях до спеціального трибуналу через Раду Безпеки ООН заблокований через існування російського вето, що робить Раду Європи найкращою альтернативою.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) не в змозі судити за злочин агресії, на відміну від окремих воєнних злочинів, оскільки ні Росія, ні Україна ще не повністю ратифікували Римський статут, який заснував МКС. Хоча МКС видав ордери на арешт Путіна за його роль у викраденні українських дітей, а також колишнього міністра оборони Сергія Шойгу за бомбардування української електроенергетичної інфраструктури з жовтня 2022 по березень 2023 року, стверджується, що він не може судити трьох ключових членів російського керівництва, які керували вторгненням в Україну в лютому 2022 року.

Читайте також: Спецтрибунал щодо РФ може стати стримуючим механізмом від інших агресивних війн - Костін

Прокурор МКС Карім Хан провів переговори з Махмуд цього тижня. У минулому він ставив під сумнів цінність спеціального трибуналу, якщо він дублює роботу МКС.

Велика Британія була однією з рушійних сил в основній групі з 40 країн, які шукають механізм притягнення до відповідальності трьох російських лідерів - Володимира Путіна, прем'єр-міністра Михайла Мішустіна і міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Як повідомляв Укрінформ, міністри юстиції країн Ради Європи (РЄ) на міжнародній конференції у Вільнюсі у четвер обговорять подальші кроки зі створення Спеціального трибуналу для розслідування міжнародних злочинів Росії в Україні.

Фото: Tayfun Salcı/Zuma Press Wire/Rex Shutterstock

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-