Туск не радить Заходу «робити драматичні висновки» із погроз Путіна
Про це під час пресконференції у Вроцлаві заявив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.
Як зазначив Туск, потрібно дуже уважно ставитися до всіх подій в Україні і на фронті. Утім, він додав, що «не надавав би надмірного значення останнім заявам президента Путіна в сенсі генерування загроз».
На переконання польського премʼєра, висловлювання Путіна «радше є свідченням важкого становища росіян на фронті».
«Цілком зрозуміло, що Україна не може залишатися безпорадною та беззахисною перед зростаючою повітряною загрозою з боку Росії», - підкреслив Туск.
Він додав, що це особливо важливо у контексті появи інформації про передачу Іраном ракет Росії.
«В інтересах Польщі та нашої безпеки, щоб Україна була якнайкраще оснащена під час війни і могла максимально ефективно захищати українське небо, тому що це також захист нашого повітряного простору», - наголосив польський премʼєр.
Туск повідомив, що напередодні він провів тривалу розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і перебуває у тісному контакті з іншими лідерами.
"Солідарність Заходу в цьому питанні стає все більш вражаючою, і ми повинні очікувати більш інтенсивної допомоги Україні з боку наших союзників і всього західного світу",- наголосив глава польського уряду.
Він порекомендував сприймати слова Путіна як «спробу перешкодити Заходу надавати таку допомогу» і з цього «не потрібно робити якісь драматичні висновки».
«Слова Путіна мають скоріше переконати нас у тому, що ця допомога є доцільною, необхідною і має бути продовжена», - наголосив Туск.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер Путін заявив, що будь-який крок Заходу, який дозволить Києву використовувати далекобійну зброю проти цілей на території Росії, означатиме, що НАТО і європейські країни перебувають «у стані війни» з РФ.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібен дозвіл на використання далекобійної зброї по військових об’єктах на території Росії від чотирьох країн – Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини.
Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський під час пресконференції з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив у четвер у Варшаві, що Польща підтримує використання Україною наданого Заходу ракетного озброєння далекого радіусу дії.