Глава Естонії: Потрібне реформування Радбезу ООН для «делегітимізації агресії як інструменту управління»

Глава Естонії: Потрібне реформування Радбезу ООН для «делегітимізації агресії як інструменту управління»

Укрінформ
Президент Естонії Алар Каріс закликав до зміцнення відповідальності Генасамблеї ООН у підтримці міжнародного миру та безпеки, а також реформування Радбезу ООН задля «делегітимізації агресії як інструменту управління», припинення зловживання правом вето.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу з посиланням на трансляцію на сайті ООН.

«В останні роки ми стали свідками великої кількості глобальних криз та конфліктів. Ми стали свідками повномасштабної агресії члена Ради безпеки ООН (Росії - ред.) за повної зневаги до Статуту ООН. Це розчарувало наше співтовариство. І волає до змін. Потрібно провести реформи Ради безпеки. Важливо делегітимізувати агресію як інструмент управління», - сказав Каріс.

На його думку, в зазначеному контексті «настав час зміцнити роль та відповідальність Генасамблеї у справі підтримки міжнародного миру та безпеки». «Щоб запобігти злочинам проти людяності, військовим злочинам, всі члени ООН повинні вимагати більшої звітності в Раді безпеки ООН, щоб ніхто не міг уникнути покарання, використовуючи право вето», - підкреслив глава Естонії.

Він додав, що підписаний 22 вересня Пакт майбутнього – сам по собі лише «документ зі словами і добрими намірами». Спільне майбутнє насправді залежатиме від того, наскільки виконуватиметься цей документ.

Читайте також: Керівництво ООН закликає країни світу докласти зусиль для припинення російської війни

Каріс нагадав слова колишнього генсека ООН Дага Хаммаршельда (1953-1961 - ред.), що «ООН було створено не для того, щоб привести людство до раю, а для того, щоб урятувати людство від пекла». Естонський діяч зазначив, що нині треба «зробити все, щоб урятувати людей від війни, голоду, тортур, несправедливості». При цьому лише «плідні дискусії, добрі наміри до цього не приведуть».

«Якщо нічого не робити і залишатися паралізованими, нічого не станеться. І ми станемо свідками подальшої ерозії довіри до ООН та багатосторонності. Ніщо не можна сприймати як належне. Щоб світ був справедливим і мирним, потрібна безперервна важка робота. Навіть якщо ми не бачимо негайних результатів. Тільки зберігаючи концентрацію, просуваючись уперед, практичними кроками можна підтверджувати дію Пакту майбутнього», - резюмував Каріс.

Генеральна Асамблея ООН схвалила в неділю головний документ Саміту майбутнього, незважаючи на спротив Росії, яка намагалася внести свої поправки, погрожуючи відмовою підтримати консенсусний документ. Поправки Росії були відхилені 143 голосами. 42-сторінковий «Пакт майбутнього» містить перелік намірів країн щодо розв’язання глобальних проблем – від воєнних конфліктів і зміни клімату до штучного інтелекту й реформування ООН і глобальних інституцій.

Читайте також: Україна відмовилася від участі в засіданні Радбезу ООН під головуванням Росії

На Саміті майбутнього генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що документи, які розглядаються під час Саміту майбутнього, відкривають шлях до нових перспектив і можливостей, зокрема - реформування Ради Безпеки ООН. Це важливо, оскільки ця структура застаріла, її авторитет підірваний.

Як повідомляв Укрінформ, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в неділю відкрився дводенний Саміт майбутнього, на якому в понеділок, приблизно о 15:00 (22:00 за Києвом) виступить Президент України Володимир Зеленський.

Фото: Priit Mürk/ERR

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-