У Південній Америці посуха спричинила лісові пожежі та відключення світла
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.
Уряд Еквадору оголосив відключення світла у нічну пору доби по усій країні із понеділка, однак вони розпочалися на вихідних, із 08:00 до 17:00 за місцевим часом.
У країні не було істотних опадів більш як два місяці, тоді як запаси води на гідроелектростанціях, які покривають 70% потреб в електроенергії в Еквадорі, впали до критичного рівня.
Президент Еквадору Даніель Нобоа заявив, що можливі подальші скорочення та інші надзвичайні заходи у разі, якщо рівень води на ГЕС не буде відновлений найближчим часом.
Окрім відсутності опадів, лідер країни звинуватив в енергетичній кризі нездатність попередніх урядів належним чином підтримувати інфраструктуру, а також відсутність планування на випадок надзвичайних ситуацій.
Наразі у 15 провінціях країни, включно із столицею Кіто, був оголошений «червоний» рівень небезпеки. У 60 кварталах Кіто призупинена подача води у межах заходів із нормування водопостачання.
Окрім Еквадору, екстремальна посуха спустошила величезні території Амазонії та Пантанала у Бразилії, Болівії та Перу.
У Колумбії пожежники борються із десятками лісових пожеж, які станом на понеділок випалили 11 000 гектарів землі. Тим часом у Перу цього тижня оголосили 60-денну надзвичайну ситуацію у прикордонних із Бразилією та Еквадором районах джунглів, які найбільше постраждали від лісових пожеж.
Посуха також ослабила ріку Амазонку, що вплинуло на запаси продовольства і життєдіяльність місцевих жителів. Минулого тижня Бразильська геологічна служба (SGB) повідомила, що рівень води у багатьох річках басейну Амазонки досягнув найнижчого рівня за всю історію спостережень.
Як повідомляв Укрінформ, щонайменше 15 людей загинули внаслідок лісових пожеж, які знищили у Перу понад 3000 гектарів сільськогосподарських угідь і природних територій.
Фото ілюстративне: CPA-CBMMS/Marino de Paula