Дії Росії доводять необхідність реформи Радбезу ООН - глава МЗС Нової Зеландії

Дії Росії доводять необхідність реформи Радбезу ООН - глава МЗС Нової Зеландії

Укрінформ
Зловживання Росією повноваженнями постійного члена Ради безпеки ООН підтверджує нагальну необхідність реформи Радбезу.

Таку думку висловив міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс під час виступу на Генеральній асамблеї ООН, передає кореспондент Укрінформу.

«Коли Росія, постійний член Радбезу, незаконно вдерлася до свого сусіда, вона не лише порушила четвертий параграф другої статті Статуту ООН, а й діяла у повній зневазі до Статуту. Після цього Росія наклала вето на проєкт резолюції Радбезу із засудженням її дій і закликом до негайного виведення усіх сил з України. Росії не лише бракує щирості й моральної рішучості, необхідних для підтримки роботи ООН, її порушення мусять слугувати нагадуванням про давно назрілу реформу Ради безпеки», - сказав Пітерс.

Читайте також: Австрія виступає за розширення складу Радбезу ООН та обмеження права вето

Він наголосив, що суперництво між постійними членами Ради безпеки ООН й неналежне використання права вето «мають серйозний вплив на усі держави та організацію зовнішніх відносин». «Хоча деякі члени Ради безпеки стримано використовують своє право вето, інші послідовно й регулярно зловживають цією владою», - зазначив міністр.

Читайте також: Швеція хоче збільшення представництва Африки у Радбезі ООН

Пітерс додав, що «світ 2024-го року дуже відрізняється від світу 1945-го року, тож нашим колективним інституціям слід розвиватися й відображати сучасні реалії». «Нам необхідна Рада безпеки ООН, яка більше схожа на сучасний світ, і нам також потрібна реформа вето», - підкреслив він.

Як повідомлялося, у Нью-Йорку сьогодні, 30 вересня, завершує роботу 79 сесія Генеральної асамблеї ООН. Тема цьогорічних дебатів високого рівня - «Нікого не залишити осторонь: спільні дії в ім'я миру, сталого розвитку та людської гідності для нинішнього і майбутніх поколінь».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-