Парламент Естонії планує визнати масову депортацію кримських татар геноцидом

Парламент Естонії планує визнати масову депортацію кримських татар геноцидом

Укрінформ
Голова комісії естонського парламенту із закордонних справ Марко Міхкельсон від імені 54 депутатів передав у провадження парламенту проєкт заяви, присвячений 80-м роковинам масової депортації кримських татар і покликаний визнати її актом геноциду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє мовник ERR з посиланням на пресслужбу естонського парламенту Рійгікогу.

У проєкті жорстко засуджуються "винищення кримських татар та їх масова депортація з рідного півострова Криму на територію Центральної Азії, яку було сплановано та здійснено тоталітарним радянським режимом у березні 1944 року".

У проєкті заяви наголошується, що РФ продовжує вести щодо кримських татар в окупованому в 2014 році Криму політику геноциду, "застосовану в Радянському Союзі, метою якої є знищити ідентичність кримських татар та стерти їхню історичну та культурну спадщину".

Згідно з документом, парламент засуджує продовження ведення щодо кримських татар політики геноциду, яка здійснюється за допомогою системних затримань, тортур, викрадення людей та заборони вивчення та використання рідної мови. Крім цього, згідно з проєктом заяви, парламент закликає міжнародну громадськість продемонструвати солідарність із кримськими татарами та продовжити засуджувати окупацію та анексію Криму, здійснені Росією.

Читайте також: Стефанчук закликав чеський Сенат визнати депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом

У документі депутати також вимагають беззаперечного відновлення державного суверенітету України на території, яку РФ окупувала в ході озброєної агресії, що почалася в 2014 році, і підкреслюють, що Крим є невід'ємною частиною України.

Дата розгляду заяви в залі засідань Рійгікогу та голосування щодо неї поки не призначена.

Як повідомлялося, керуючись положеннями Конвенції ООН, масову депортацію кримських татар вже визнали геноцидом Україна (2015 рік), Латвія, Литва (2019), Канада (2022) та Польща (2024).

Фото: Siim Lõvi /ERR

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-