У Польщі затримали українця за сприяння в незаконному перетині мігрантами кордону з Білоруссю

У Польщі затримали українця за сприяння в незаконному перетині мігрантами кордону з Білоруссю

Укрінформ
За добу польські прикордонники зафіксували майже 40 спроб порушення державного кордону з території Білорусі. Крім того, затримано двох пособників у незаконному перетині кордону – громадян України й Естонії.

Про це повідомляє Підляський відділ Прикордонної служби РП, передає Укрінформ.

Як зазначається, спроби незаконного перетину польсько-білоруського кордону мали місце на ділянках, що охороняються прикордонними загонами в Кринках, Міхалові, Плаській та Наревці. У зоні відповідальності прикордонної застави в Кринках і Міхалові мігранти намагалися перетнути прикордонну річку Свіслоч.

«На ділянці службової відповідальності прикордонної застави в Міхалові мігранти, які були незадоволені тим, що не змогли перетнути кордон, напали на польські патрулі камінням і гілками дерев. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав»,- повідомляють польські прикордонники.

Як зазначається, напередодні затримано двох пособників, які допомагали іноземцям потрапити далі на захід Європи.

«Громадянин України на автомобілі Opel перевозив чотирьох іноземців, які нелегально в’їхали до Польщі з Білорусі»,- йдеться в повідомленні.

Натомість у гміні Сейни прикордонники затримали громадянина Естонії, який на автомобілі BMW також перевозив чотирьох іноземців, які всупереч чинним правилам незаконно перетнули білорусько-литовський кордон, а потім потрапили з Литви до Польщі. Іноземців передали литовській стороні за спрощеною реадмісією.

Проти громадянина Естонії та України тривають подальші слідчі дії.

Сприяння в організації незаконного перетину кордону карається позбавленням волі на строк до восьми років. Одночасно розпочинається адміністративне провадження проти іноземців, затриманих за пособництво та тих, хто легально проживає у Польщі, з метою винесення рішення про їх повернення до країни походження. Їм також буде заборонений в'їзд до країн Шенгенської угоди на термін від 5 до 10 років.

Читайте також: Польща почала будівництво електронного загородження на кордоні з Білоруссю

У 2024 році співробітники Підляського відділу Прикордонної служби затримали 317 пособників та організаторів незаконного перетину кордону.

Як передавав Укрінформ, Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” збудує на кордоні з Росією і Білоруссю 700 км укріплення, системи викриття й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам тощо.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.

Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.

Фото: Straż Graniczna

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-