Держдеп закликав провести повне розслідування всіх порушень на виборах у Грузії
З такою заявою виступив у понеділок у Вашингтоні речник Держдепартаменту США Метью Міллер, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Грузинський народ прийшов на виборчі дільниці в суботу в умовах, коли вибори були організовані в рамках політики правлячої партії, включно зі зловживаннями держресурсами, купівлею голосів та залякуванням виборців»,- заявив представник зовнішньополітичного відомства США.
Це, за його словами, підірвало довіру громадськості та міжнародного співтовариства до справедливих результатів голосувань.
«Ми приєднуємося до закликів міжнародних та місцевих спостерігачів провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов’язаних із виборами, і закликаємо поважати основи свободи слова та мирних зібрань»,- наголосив Міллер.
Він також зауважив, що Сполучені Штати заохочують владу Грузії враховувати бажання більшої частини народу щодо зближення відносин із євроатлантичною спільнотою, а не зміцнювати авторитарну політику.
Як повідомляв Укрінформ, міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах у Грузії. Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами у Грузії налічувала 529 представників із 42 країн, зокрема 380 експертів БДІПЛ, 60 парламентаріїв і співробітників Парламентської асамблеї ОБСЄ, 39 представників від ПАРЄ, 38 – від Парламентської асамблеї НАТО і 12 – від Європарламенту.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».
Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування на парламентських виборах, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула 54,273%. Партія експрезидента Грузії Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні партії «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів парламентських виборів.
Опозиційні партії у Грузії, які не визнають результатів парламентських виборів 26 жовтня, вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».