Китай заявив про виявлені шпигунські пристрої у прилеглих морських акваторіях

Китай заявив про виявлені шпигунські пристрої у прилеглих морських акваторіях

Укрінформ
Органи державної безпеки Китаю заявили про виявлення на поверхні та у глибині прилеглих до країни морів шпигунських пристроїв, включаючи підводні маяки, здатні забезпечувати прохід іноземних підводних човнів.

Про це повідомило Міністерство державної безпеки (МДБ) КНР в офіційному обліковому записі у WeChat - найпопулярнішій у Китаї соцмережі, передає Укрінформ.

«У ході проведених заходів органи державної безпеки КНР встановили, що іноземні шпигунські та розвідувальні служби продовжують використовувати усілякі засоби для посилення розвідки і моніторингу морських акваторій нашої країни. Зокрема, сили нацбезпеки вилучили різноманітні спеціальні технічні пристрої, які використовувались для збору даних про ситуацію на морі», - розповіли у відомстві, не уточнюючи, де і коли таке обладнання було знайдено, а також країни, які могли його встановити.

У повідомленні йдеться, що деякі виявлені шпигунські пристрої були просто на морській поверхні та дрейфували разом із хвилями, збираючи у режимі реального часу дані про ситуацію в територіальних водах Китаю. Інші ж були поміщені ближче до дна і використовувались як підводні маяки, здатні вказувати напрямок руху іноземним підводним човнам.

«Таким чином, окремі зацікавлені країни могли отримували дані, які можуть відігравати важливу роль у разі виникнення збройного конфлікту», - зазначили у МДБ.

Читайте також: Китайські хакери могли отримати дані з телефонів Трампа й Венса - ЗМІ

«Стикнувшись із серйозною та складною таємною боротьбою за глибоководну безпеку і реальною загрозою з боку іноземних шпигунських та розвідувальних агенцій..., міністерство твердо захищатиме суверенітет, безпеку та інтереси розвитку Китаю і сприятиме побудові сильної морської нації», - додали у китайському безпековому відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, співробітники міграційної поліції у понеділок видворили за межі України громадянина Китаю, який вів розвідувальну діяльність під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між країнами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-