Президент Словаччини відхилив усі звернення громадян приєднатися до ЗСУ

Президент Словаччини відхилив усі звернення громадян приєднатися до ЗСУ

Укрінформ
Президент Словаччини Петер Пеллегріні з моменту свого вступу на посаду в червні відхилив звернення всіх чотирьох громадян, які хотіли приєднатися до української армії.

Про це агентству TASR повідомили в канцелярії глави держави, передає Укрінформ.

У повідомленні зазначили, що президент отримав загалом чотири запити, хоча один із них був поданий під час каденції попередниці Пеллегріні Зузани Чапутової, але вона не встигла його розглянути.

Як зазначає Радіо Свобода, сама Чапутова видала кілька таких дозволів.

У канцелярії президента пояснили, що служба в іноземній армії для громадян Словаччини без згоди президента є кримінальним злочином, за який винному загрожує в'язниця.

Пеллегріні в минулому підтримував військову допомогу Україні, але під час передвиборчої кампанії заявив, що конфлікт виявився таким, що не може бути розв'язаний на полі бою, і виступив за мирні переговори.

Перед другим туром виборів по всій Словаччині з'явилися рекламні щити з портретом Пеллегріні і написом: «Словаччина не відправить в Україну жодного солдата».

Словаччина, яка відправила Україні артилерійські системи, винищувачі МіГ-29, ЗРК С-300, після перемоги прем'єр-міністра Роберта Фіцо перестала передавати зброю Києву безоплатно. Однак влада не перешкоджає комерційному продажу озброєнь і боєприпасів.

Читайте також: Президент Словаччини в ООН: Україна легітимно обороняється

Сам же Пеллегріні, який до президенства був спікером парламенту Словаччини, раніше заявляв, що «ми всі стоїмо за Україну та засуджуємо Росію як агресора», але після двох років війни «ми не бачимо вирішення цього конфлікту». При цьому тоді він визнав, що це Україна має вирішувати, в який спосіб вона хоче закінчити цю війну.

У квітні цього року кілька словацьких організацій розпочали кампанію зі збору коштів під назвою "Боєприпаси для України", завдяки якій вдалося зібрати 4,17 млн євро. Ці кошти пішли на придбання 2692 артилерійських снарядів у чеського виробника STV Group.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент Чехії Петр Павел дозволив 60 чеським громадянам воювати на боці України.

Фото: EPA-EFE/MILAN KAMMERMAYER

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-