Японія запустила в космос перший у світі дерев’яний супутник

Японія запустила в космос перший у світі дерев’яний супутник

Укрінформ
Перший у світі дерев'яний супутник, створений японськими дослідниками, запустили в космос у вівторок, 5 листопада, для випробування використання деревини у космосі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція DW.

"Перший у світі дерев'яний супутник був запущений у вівторок, щоб довести, що деревина є придатним для використання у космосі матеріалом", - йдеться у повідомленні.

Супутник LignoSat, розроблений дослідниками Кіотського університету в Японії, виготовлено з деревини хонокі - різновиду магнолієвого дерева, яке традиційно використовували для виготовлення піхов для мечів.

"З деревиною, матеріалом, який ми можемо виробляти самі, ми зможемо будувати будинки, жити та працювати у космосі вічно", — сказав Такао Дой, астронавт, який вивчає в Кіотському університеті діяльність людини у космосі.

Команда дослідників також планує посадити дерева на Місяці та Марсі через 50 років.

Японські дослідники провели 10-місячний експеримент на борту Міжнародної космічної станції (МКС) та виявили, що хонокі є деревиною, що найбільше підходить для використання у космосі. Потім вони побудували супутник LignoSat, використовуючи традиційну японську техніку ремесел без гвинтів або клею.

"Якщо ми зможемо довести, що наш перший дерев’яний супутник працює, ми хочемо передати його до SpaceX Ілона Маска", — зазначив Дой.

Читайте також: Японія запустила флагманську ракету з військовим супутником

Супутник вимірюватиме, як деревина витримує екстремальні умови космічного середовища, де температура коливається від -100 до +100 градусів за Цельсієм (-148 до +212 градусів за Фаренгейтом) кожні 45 хвилин. Супутник також вимірюватиме здатність деревини зменшувати вплив космічного випромінювання на напівпровідники.

Як повідомляв Укрінформ, перші чотири місії Starship стартували у квітні 2023 року, листопаді 2023 року, березні та червні цього року. У SpaceX вважають, що якщо все піде за планом, цей багаторазовий космічний транспортний засіб дозволить людству колонізувати Місяць, Марс та інші планети.

Фото: ScienceAlert

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-