У місії ОБСЄ, яка працює на виборах у США, немає спостерігачів із Росії та Білорусі
Про це в коментарі Укрінформу повідомила народна депутатка, голова комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти й медіа Євгенія Кравчук.
"Українські депутати працюють у міжнародній спостережній місії Парламентської асамблеї ОБСЄ. Загалом це 150 депутатів із понад 20 країн. Звичайно, не з усіх країн - членів ОБСЄ, бо туди входять Росія і Білорусь. Із цих країн ніяких спостерігачів немає", - сказала вона.
За її словами, спостерігачі працюють у різних штатах, "які запрошують або дозволяють присутність міжнародних місій".
"Зокрема, ми працюємо як українська делегація у Вашингтоні, столиці, а також у штаті Мериленд", - додала вона.
Характеризуючи ситуацію на виборчих дільницях, Кравчук зазначила, що вранці були певні черги на самому початку, "оскільки багато людей приходять о 7-ій на відкриття, щоб проголосувати та бути вільними весь день".
"Зараз ми перебуваємо на третій дільниці, черг зовсім немає. Доволі все спокійно", - сказала вона.
Депутатка зауважила, що крім президента також обирають нижню палату Конгресу - 435 членів Палати представників і 34 сенаторів з верхньої палати, третину від складу. Також, за її словами, у багатьох штатах відбуваються місцеві вибори. Кравчук підкреслила, що найбільше уваги зараз прикуто до "хитких штатів".
Своєю чергою народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань бюджету Павло Фролов, який входить до числа міжнародних спостерігачів зазначив, що місія Парламентської асамблеї ОБСЄ на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки є найбільшою за всю історію.
«Народні депутати України перебувають у Сполучених Штатах від парламентської асамблеї ОБСЄ у якості міжнародних спостерігачів на виборах. Наразі тут найбільша за всю історію Асамблеї місія», - поінформував він.
Фролов пояснив, що українці не обирають, не коментують, який кандидат в президенти краще, «це виключно справа внутрішня справа американців», а лише спостерігають за виборчим процесом.
«Українська влада та Верховна Рада буде співпрацювати з тим Президентом США, якого обере американський народ, з тим парламентом, який обере виключно американський народ», - наголосив парламентарій.
Як повідомляв Укрінформ, Делегація Верховної Ради бере участь у спостереженні за виборами у США.